Nowe we wrocławskiej kulturze, Miesiąc Spotkań Autorskich, gryzące bobry teatru w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-07-09 08:42 | Zmodyfikowano: 2019-07-09 08:47
A|A|A

Dab+Teatr, wtorki od 16:00

16:00/ Mateusz Płocha, twórca związany z wrocławską sceną IMPROKRACJA. Jej najnowszy spektakl, Nie śpię, bo gryzą mnie bobry - impro z brukowców już we wtorek wieczorem we wrocławskim klubie Vertigo Jazz Club & Restaurant. Ale IMPROKRACJA nie traktuje wakacji jako sezonu ogórkowego, ale jako sezon żniw, więc kolejnych wieczorów z impro możecie spodziewać się częściej.

16:30/ Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urząd Miejski Wrocławia. Opowie o tym, co się zmieni w zarządzaniu kulturą w mieście. Nie chcemy spoilerować, ale ponieważ nasz gość kierował wcześniej Biurem Partycypacji Społecznej, można się spodziewać, że pojawią się elementy społecznej kontroli.

17:00/ We Wrocławiu trwa Miesiąc Spotkań Autorskich 2019, a nasi kolejni goście zaproszą na wieczór w Mediateka. Jako pierwszy pojawi się w naszym studio słowacki pisarz Milo Janáč. Były dziennikarz, były barman, obecnie - w wydziale kultury Urzędu Miasta w rodzinnej Gelnicy. W swoim prozatorskim debiucie, wydanym w ubiegłym roku Milo nemilo (Miło niemiło) też Gelnicy nie opuszcza. Rozmowę przetłumaczy Kasia Dudzic-Grabińska.

17:30/ Alina Nelega, czyli gość z Rumunii, dramatopisarka, dziennikarka, prozaiczka, reżyserka teatralna i radiowa, współzałożycielka Dramafest, festiwalu poświęconego współczesnemu dramatowi rumuńskiemu, laureatka prestiżowej nagrody UNITER za sztukę www.nonstop.ro. W wydanej w tym roku powieści Ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat (Jakby nic się nie stało), opowiada o tym jak opresyjny reżim rządów Nicolae Ceaușescu przeniknął do intymnych związków międzyludzkich. Rozmowę przetłumaczy Radosława Janowska-Lascar.

18:00/ Paweł Kamiński, nowy dyrektor Ośrodek Postaw Twórczych - OPT- zmiana na tym stanowisku wywołała wiele kontrowersji, zapytamy więc naszego gościa o plany związane z tą instytucją.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama