Legnica: "Kropka i Kreska", czyli wakacyjne warsztaty plastyczno-filmowe dla dzieci

Karolina Kurczab, jk | Utworzono: 2019-07-10 11:55 | Zmodyfikowano: 2019-07-10 13:40
A|A|A

fot. materiały organizatora

Muzeum Miedzi zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia plastyczno-filmowe "Kropka i Kreska". Warsztatowicze za pomocą abstrakcyjnej sztuki pokażą, jak wygląda Legnica i Dolny Śląsk. Jak tłumaczy Katarzyna Kotlińska z legnickiego muzeum - głównym surowcem, jaki wykorzystają, będzie właśnie miedź:

- Nasz region słynie z wydobywania tego surowca. Za pomocą tego miedzianego drucika, który jest dość trudny do obróbki, chcemy tworzyć sztukę abstrakcyjną, współczesną- wyjaśnia Katarzyna Kotlińska.

Najmłodsi podczas warsztatów dowiedzą się, czym jest sztuka abstrakcyjna, a także jak wykorzystać miedziane druciki, by stworzyć własne dzieło. Na podstawie tych prac powstanie dwuminutowa etiuda filmowa. Wszystko w ramach projektu "KROPKA I KRESKA – Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej". 

Mali artyści nawiążą w swoich abstrakcyjnych pracach do Legnicy i Dolnego Śląska - wyjaśnia Katarzyna Kotlińska:

- Abstrakcja nie odzwierciedla właśnie niczego konkretnego i my jesteśmy bardzo ciekawi jak za pomocą tej abstrakcyjnej sztuki dzieci widzą nasz region. Właśnie jak to będzie wyglądało to jest dobre pytanie, bo my nie wiemy na co wpadną dzieci. Pomożemy przygotować tę miedź tak aby wyszły ładne rzeczy.

Na warsztaty zgłaszać się mogą dzieci w wieku od 8 do 12 lat, a na zgłoszenia Muzeum Miedzi czeka do 15 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama