Kubot w finale Brasil Open!

| Utworzono: 2010-02-14 02:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zawodnik KKT Wrocław jest w życiowej formie. I już w poniedziałek po raz pierwszy w karierze awansuje do pierwszej "pięćdziesiątki" światowego rankingu. Wcześniej stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo w turnieju ATP. Do finału Brasil Open awansował pokonując w trzech setach Andriejewa.

Półfinał rozpoczął się dla Kubota fatalnie. Lubinianin dał się dwukrotnie przełamać rywalowi i przegrał seta 2:6 w zaledwie 32 minuty. W drugiej partii role się odwróciły. Kubot zaatakował i równie gładko pokonał Andriejewa także 6:2.

Decydujący set był bardzo zacięty. W dziesiątym gemie, przy stanie 5:4 dla Kubota, Polak znów stanął przed szansą na przełamanie. I wykorzystał drugą z nich wygrywając seta 6:4.

Tym samym po raz drugi w karierze zawodnik Krzyckiego Klubu Tenisowego awansował do finału turnieju ATP. Rok temu w Belgradzie uległ Serbowi Novakowi Djokovicowi. Teraz o zwycięstwo powalczy z Hiszpanem Juanem Carlosem Ferrero.

Kubot zagra także w finale debla. W parze z Austriakiem Oliverem Marachem wygrali w półfinale z Brazylijczykami Thomazem Belluccim i Marcosem Danielem 6:2, 7:5