Wakacje z czworonogiem. Co trzeba wiedzieć?

Beata Makowska, mk | Utworzono: 2019-07-13 08:03 | Zmodyfikowano: 2019-07-13 08:07
A|A|A

Wakacje z czworonogiem? Dlaczego nie. Adam planuje wakacje w Karkonoszach i nie wyobraża sobie, aby ten czas spędzić bez ukochanego psa. Jak przygotowuje się do tego?

Obecnie wiele hoteli, pensjonatów i innych ośrodków wypoczynkowych w całej Europie dopuszcza to, że goście przyjadą na wypoczynek z psem, a nawet z kotem. Trzeba jednak pamiętać, by nasz zwierzak miał wszystkie potrzebne dokumenty, aktualne szczepienia i najlepiej mikrochip.

- Także podczas samej podróży, czy to samochodem, pociągiem czy autobusem zadbajmy o komfort naszego pupila — mówi lekarz weterynarii Ewa Szlachcic:

ZOBACZ TEŻ FILM: JAK ZBADAĆ MALUTKIEGO LWA

Warto też zabrać ze sobą ulubioną zabawkę psa albo koc, na którym zwierze lubi spać — dzięki temu szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Jeżeli jedziemy autem — zadbajmy o częste postoje, podczas których zwierzak wypocznie i załatwi potrzeby fizjologiczne.

- Dużo bardziej wymagająca jest najczęściej podróż z kotem -dodaje Szlachcic:

Wszystkie leki i ich dawkowanie skonsultujmy obowiązkowo z lekarzem weterynarii. Czasami zwierzęta reagują zupełnie inaczej niż ludzie na środki uspokajające.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama