Wakacje z czworonogiem. Co trzeba wiedzieć?

Beata Makowska, mk | Utworzono: 2019-07-13 08:03 | Zmodyfikowano: 2019-07-13 08:07
A|A|A

Wakacje z czworonogiem? Dlaczego nie. Adam planuje wakacje w Karkonoszach i nie wyobraża sobie, aby ten czas spędzić bez ukochanego psa. Jak przygotowuje się do tego?

Obecnie wiele hoteli, pensjonatów i innych ośrodków wypoczynkowych w całej Europie dopuszcza to, że goście przyjadą na wypoczynek z psem, a nawet z kotem. Trzeba jednak pamiętać, by nasz zwierzak miał wszystkie potrzebne dokumenty, aktualne szczepienia i najlepiej mikrochip.

- Także podczas samej podróży, czy to samochodem, pociągiem czy autobusem zadbajmy o komfort naszego pupila — mówi lekarz weterynarii Ewa Szlachcic:

ZOBACZ TEŻ FILM: JAK ZBADAĆ MALUTKIEGO LWA

Warto też zabrać ze sobą ulubioną zabawkę psa albo koc, na którym zwierze lubi spać — dzięki temu szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Jeżeli jedziemy autem — zadbajmy o częste postoje, podczas których zwierzak wypocznie i załatwi potrzeby fizjologiczne.

- Dużo bardziej wymagająca jest najczęściej podróż z kotem -dodaje Szlachcic:

Wszystkie leki i ich dawkowanie skonsultujmy obowiązkowo z lekarzem weterynarii. Czasami zwierzęta reagują zupełnie inaczej niż ludzie na środki uspokajające.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama