Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (15.07-21.07)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-14 12:20 | Zmodyfikowano: 2019-07-14 12:20
A|A|A

fot. dfbg.pl/Piotr Dymus

Do Lądka-Zdroju przyjadą miłośnicy biegów z całej Polski. Od 18 do 21 lipca w kurorcie rozgrywany będzie tradycyjny Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Dla wielu biegaczy magnesem jest nie tylko prestiż zawodów, ale też bogaty program imprez towarzyszących. Na uczestników czeka aż 7 dystansów od 10 do 240 kilometrów oraz biegi dla najmłodszych. Ten najdłuższy to Bieg 7 Szczytów, uznawany za jedno z najtrudniejszych wyzwań w polskim środowisku ultra. To właśnie on rozpocznie czterodniową rywalizację w Lądku Zdroju. Start Bieg 7 Szczytów w czwartek 18 lipca o godz. 18.00 z Parku Zdrojowego. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej zawodów.

Na trzech dystansach będzie można wystartować w ramach Izerskiego Weekendu Biegowego. Impreza odbędzie się w sobotę 20 lipca w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy mają do wyboru biegi na 5, 10 i 21 km. Wyjątkowe i wymagające trasy wiodą szutrowo – asfaltowymi ścieżkami Gór Izerskich. Dwa krótsze dystanse wystartują w sobotę o godz. 9.15 z placu przed dworcem PKP w Szklarskiej Porębie. Półmaratończycy ruszą na trasę dwie godziny później.

W niedzielę 21 lipca na górskie bieganie zaprasza Bielawa. Miasto u podnóża Gór Sowich będzie kolejnym przystankiem w górskim cyklu Runner's World Super Bieg. Uczestnicy pokonają 12 lub 21 kilometrów malowniczymi szlakami Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Po raz drugi będzie można wystartować także na dystansie ultra, czyli w 53-kilometrowej Ultra Sowie. Start tego ostatniego biegu w niedzielę o godz. 9.00 na terenie OWW Sudety w Bielawie. Uczestnicy krótszych dystansów czyli Półmaratonu Kalenica i Dwunastki Staropolanki na trasę ruszą o 11.00.

W niedzielę 21 lipca w stolicy Dolnego Śląska tradycyjny sprawdzian biegowy. Wrocławska 30 to doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości przed wrocławskim oraz innymi jesiennymi maratonami. Bieg rozegrany zostanie na ścieżce biegowej "Między Mostami" przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Biegacze sześciokrotnie pokonają liczącą 5 km pętlę. Uczestnicy tej edycji biegu będą mogli dodatkowo wspomóc ciężko chorego Ignasia. Można się zapisać w dniu imprezy. Start Wrocławskiej 30 zaplanowano na godz. 9.00.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama