Speed - powstała nowa grupa policyjna

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2019-07-16 11:34 | Zmodyfikowano: 2019-07-16 11:34
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Na celowniku grupy znajdą się szczególnie kierowcy przekraczający prędkość mówi podinspektor Piotr Wiśniewski z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



O składzie grupy "Speed" opowiada inspektor Dariusz Wesołowski z-ca Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu.


Policja otrzymała też dziś 10 nowych samochodów do patrolowania dróg. Część z nich to bardzo szybkie nieoznakowane samochody. Łączna ich wartość to blisko 1,7 miliona złotych. Nowe pojazdy zostaną rozdysponowane do komend policji na całym Dolnym Śląsku.

Od początku roku w naszym regionie miały miejsce 945 wypadki. Życie straciło w nich 105 osób.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ExNieb
2019-07-22 10:49:26
z adresu IP: (91.222.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie można było wymyślić polskiej nazwy? Wstyd, instytucja państwowa, a promuje obcojęzyczne zwroty. Swoją drogą ciekawe ile z 48 osób to plecaki na ciepłe krzesełka.
~glina
2019-07-21 14:43:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
O policji napisano już wszystko. Wszyscy wiedzą jak jest naprawdę i nikt z tym nic nie robi. Etos na pokaz, kolesiostwo i nepotyzm na codzień. Nawet nie ma komu zgłaszać nadużyć komendantów i naczelników,bo nikt nie jest zainteresowany, żeby cokolwiek z tym zrobić. Pozdrawiam uczciwych policjantów i policjantki. Róbmy swoje i nie dajmy się zwariować.
~1234
2019-07-21 10:32:01
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciekawe kiedy media zakomunikują ile i kto wziął w łapę za zakupy tych BMW z pieniędzy podatnika w sytuacji gdzie policjant na komisariacie nie ma długopisu ? Oczywiście nauczony wieloletnim doświadczeniem wiem, że ów osobnik będzie bardzo ważnym dygnitarzem z KGP przebywającym już na wysokiej i jakże zasłużonej emeryturze.
~NIK
2019-07-20 09:04:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wdrażając ten absurdalny pomysł ktoś może przewidział jakie będą koszty ? Cudze się fajnie wydaje a para pójdzie jak w Stop Agresji Drogowej. To teraz która ważniejsza ?
~Jestem kretynem
2019-07-20 05:01:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nazwa speed , kto to wymyślił ? Jakiś lepszy cwaniak .
~1234
2019-07-19 13:29:34
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jeszcze coś dodam. W polic-głupocie istnieje coś takiego jak centralna koordynacja czyli patrol który jeździ w te i z powrotem po drodze krajowej w granicach rejonu. Fucha jakich mało. Na odprawach każdy chce jeździć w CK. Dlaczego ? A bo nie można i zlecać obsługi kolizji i wypadków i mają jeździć w kółko po trasie. Koledzy z innych patroli zasuwają aż im się woda na tyłku gotuje z kolizji na kolizję a CK jeździ bezczynnie w kółko po trasie niczym święta krowa której dotknąć nie można. A dlaczego ? A bo CK może być potrzeba gdy będzie trzeba przepilotować po trasie "na bąbach" jakiego dygnitarza z KGP w jego służbowy Volvo za 300 tyś zł. Podobnie będzie ze speedem goście nie do ruszenia a inni ....aż się woda zagotuje......
~Pies
2019-07-19 13:03:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czytam to co piszą moi koledzy i podpisuje się pod tym w 100% idiotyczny pomysł zapewne wymyślony przez,, fachowca,, z góry dobrze ze juz odchodzę w tym roku. Święto policji a pieniądze za urlopy wstrzymane i dojazdy....wstyd żenada porażka... To obraz naszej Policji przykro...
~1234
2019-07-19 11:09:04
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dodam jeszcze tylko, że polityka protekcji politycznej czy rodzinno-towarzysko-wódczanej, uprawiana w policji od wielu, wielu lat doprowadziła do tego, że dziś policją rządzi stado baranów bez wiedzy co się dzieje na dołach, bez doświadczenia zdobywanego na poszczególnych szczeblach struktury policyjnej i bez kompetencji. Niestety ale tak się dzieje gdy polityk, tatuś emerytowany milicjant lub ubek czy kolega od kieliszka załatwia osobnikowi z 3 latami służby szkołę oficerską i wysokie stanowisko mimo, że osobnik ledwo co nauczył się robić "odmowy wszczęcia dochodzenia". Potem z takich kadr rodzą się super inspektory, naczelniki, komendanty czy inne generalissiusy i zasiadają w komendach wojewódzkich czy gównianej kierując pracą tysięcy policjantów na dołach struktury policyjnej. Wszystko czym kieruje się owo stado, to prywata i chęć wdrapania się wyżej bez względu na konsekwencje. Liczy się własny interes i zyski. Wiele zła jakie wciąż się dzieje w policji to wynik głupoty, niekompetencji i niewiedzy rządzących albo prywaty. Często takie super grupy tworzone do super akcji to nic innego jak "ochronka dla koleżków". Popatrzcie, tworzymy grupę speed, dajemy im autka za 300 tyś do wożenia tyłków, zabraniamy wykorzystywać ich do innych zadań. Zobaczcie jak kolega a fajnie w pracy. Jeżdzi dobry autem, sprzeda może 10 mandatów dziennie co zajmie mu 1,5 godziny a przez reszte dnia wozi tyłek nie niepokojony użeraniem się na kolizjach czy oglądając rozszarpane ciała na wypadkach i produkując tony biurokratycznej makulatury. A podatnik płaci i kupuje drogie betki.
~Jajami o asfalt
2019-07-19 10:30:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
A co ze sławetną akcją Stop agresji drogowej . Już jej nie ma ? Masa policjantów zaangażowana w sporządzanie zestawień ,sprawozdań itp Tony papieru I co ? Nikogo nie rozliczono. Gdyby przyszła kontrola NIK i dokładnie skontrolowała te zagadnienia to za takie marnotrawstwo czasu i papieru ktoś by dostał po klacie To samo będzie ze Speed.....
~Mhz
2019-07-19 10:04:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
A może tak po prostu dać policjantom normalnie pracować Dać przykład z ceglaka bo na razie to kpina Te osoby które swój czas będą poświęcać na analizy zestawienie przygotowanie prezentacji może tą siłę przełożą na działania na drogach Wyjdzie to na dobre nie będą musieli z nudów liczyć spadających liści z drzew Nabędą też trochę praktyki żeby nie opowiadać takich żenujących bajeczek że wprowadzenie zakazu wyprzedzania dla ciężarówek na A4 spowodowane było faktem że kierowcy nie włączają lewego kierunkowsku. Wywiad roku. Będziemy obserwować efekty
~1234
2019-07-19 09:16:16
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pomysłów na ograniczenie prędkości na drogach było już wiele. Pamiętacie stare, niesprawne wraki milicyjnych dużych fiatów ogołocone ze wszystkiego co jeszcze można było wykorzystać ustawiane na poboczach dróg ? W założeniu miały straszyć kierowców, że niby drogówka stoi, a w rzeczywistości zaśmiecały krajobraz, były zawoalowanym sposobem na wyzbycie się przez milicję złomu i miejscem gdzie lokalne pijaczki miały schronienie przed deszczem oraz kosztownym wydatkiem dla gmin gdy trzeba było to usuwać. Dziś potrzebna jest grupa speed (zupełnie jakby dotychczas policjanci ruchu drogowego nie zwalczali piractwa drogowego), która z czasem umrze śmiercią naturalną tak jak umarły owe duże fiaty stojące przy drogach. Wiecie co łączy te dwie wspomniane akcje ? Łączy je chory, protegowany, resortowy zakuty łeb, któremu tatuś załatwił wysoki stołek w resorcie. On z potrzeby zaistnienia i autokreacji musi coś wymyślać co jakiś czas aby udowadniać potrzebę swojego istnienia na wysokim i dobrze opłacanych stołku. Nie tędy droga do bezpieczeństwa na drogach. Pozdrawia jeszcze myślących.
~Góra.
2019-07-18 09:05:33
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
I jeszcze jedno. A może kęp się pochwalić ilu z tych 48 policjantów w akcji speed będzie z KWP ? Bo podejrzewam, że 47 z powiatowej i miejskich do roboty na ulicy a 1 z KWP do wypięcia piersi do odznaczenia i nagrody. I jak, czym i kim KWP zamierza uzupelnić brak policjantów do obsługi kolizji i wypadkow, brak spowodowany zabraniem ludzi do grupy speed ? Bo to że czas obsługi kolizji się wydłuży jest pewne. I to, że aby ukryć wydłużony czas reakcji i obsługi kolizji trzeba będzie jeszcze bardziej podrasować statystyczny czas reakcji też jest pewne.
~Gora
2019-07-18 08:51:25
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Głupie autorskie pomysły ludzi oderwanych od oddolnej policyjnej rzeczywistości. Wymyślą zadania i akcję za którą góra weźmie nagrody i awanse, do grupy speed zaangażują policjantów wrd z jednostek liniowych i jak zwykle zabronią angażować ich do zwykłych zadań. Skutek mniej policjantów do obsługi wypadków i kolizji. Czas oczekiwania na przyjazd patrolu na kolizję i wypadek się wydłuży. Ale czas reakcji będzie się musiał zgadzać czyli kreatywna statystyka i presja na jej drukowanie. Policyjne realia i pomysły góry.
~jkhjk
2019-07-17 23:25:15
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 1
Marny system, z konikami i szabelkami na elektronicznego janosika. No żałosne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Taniej by wyszedł monitoring, bez gonitw, spalania paliwa, marnowania czasu. Niestety ale PRL w tej instytucji wciąż ma się dobrze. No ale jakie średniowiecze w kraju to takie służby.
~Miłosz
2019-07-17 21:40:33
z adresu IP: (85.221.xxx.xxx)
Ocena: 0
Policja w nas nowymi autami, my się bronimy yanosikiem i tak od kilku lat w kółko się to kręci.
~Wiesiek 13
2019-07-17 20:43:09
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
Cóż liczy się propaganda!!!A na ulicy nikt tego nie zobaczy.Tylko dla mediów i na pokaz.Oczywiście stworzy się mierniki,tabelki,słupki itd.Cały sztab ludzi będzie się tym "żywił".Przecież na interwencję patrol jedzie coraz dłużej nie ma szeregowych ale jest w cholerę nadzorujących,dowódców i analityków ,i logistyków.Przykre ale ciemny naród to kupi!!!!:(
~police
2019-07-17 18:34:38
z adresu IP: (91.229.xxx.xxx)
Ocena: 1
Już widzę te patrole i tą grupę....pewnie ta ilość jest tylko w teorii...z resztą jak zawsze w milicji.
~CD.
2019-07-17 11:16:54
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy Policja tak bardzo troszczy się o to, że przez ponad pół roku w wypadkach zginęło 0,00027% naszego społeczeństwa (inaczej: jedna na 350 tys. osób) i stara się jak może, żeby zredukować to do, powiedzmy, 0,0002%? Czy może jednak chodzi o jeszcze lepsze narzędzia do koszenia kasy z ludzi na drogach, na których przeciętny polski samochód może bez stwarzania żadnego zagrożenia jechać o 20-30% szybciej niż jest to dozwolone? Jakoś do tej pory nie zauważyłem ani razu drogówki w strefach zamieszkania, gdzie kierowcy jadący 50-60 km/h stanowią rzeczywiste zagrożenie przejeżdżając obok zaparkowanych aut, zza których może wybiec dziecko. Dwa jedyne mandaty w swoim życiu dostałem na prostych, bezpiecznych, miejskich drogach po 2 pasy w każdym kierunku (jedna z nich dwujezdniowa), gdzie w tym czasie nie było żadnego pieszego, ruch był znikomy, a największa była kolejka samochodów za rogiem w krzakach w oczekiwaniu na mandat (bo w pogodny dzień przy perfekcyjnej widoczności pewnie na mandat łapała się tam większość kierowców).
~Jerzy
2019-07-17 10:21:05
z adresu IP: (193.203.xxx.xxx)
Ocena: 3
hahahaha.............. speed............... , ale się uśmiałem, policja i speed, nie no ....piiiiiii, bez komentarza
~Nikt
2019-07-17 07:26:07
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
W pierwszy weekend lipca przejechałem trasę Klodzko - Głogów - Kłodzko około 400km, po trasie nie spotkałem żadnego policjanta. Każdy nowy szef tej formacji zapowiada.....mniej za biurkiem więcej w terenie.... i na zapowiedzi się kończy. Rządzący mają problem z ustanowieniem restrykcyjnego prawa w zakresie wysokości mandatów lub utraty pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu.
~Daro
2019-07-16 22:57:10
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dobry pomysł, mam nadzieję że kierowcy ściągną nogę z gazu. Problemem jest alkohol i prędkość niestety. Wierzę w skuteczność takich działań. Powodzenia.
~Jan
2019-07-16 21:57:55
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie wierzę w powodzenie tego przedsięwzięcia. W mojej ocenie wszystkie policyjne akcje to jest pic na wodę. Na skutek bezczynności policji rozprężenie na drogach i poczucie bezkarności są takie, że parę radiowozów nic nie zmieni. Potrzebne są zmiany systemowe, fotoradary i surowe kary.
~Olo
2019-07-16 21:40:51
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czekamy na A4
~lata 30
2019-07-16 21:20:02
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
Typowe Polskie marki?
~tomek
2019-07-16 20:30:00
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 6
Najpierw Policja likwiduje Policje Autostradową - a teraz przypomnieli sobie, że na A4, Droga do Kłodzka codziennie giną ludzie. Logika Kalego
~Kazimierz57
2019-07-16 20:16:10
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
Świetnie. Wierzę w powodzenie tego przedsięwzięcia.
~Motosfera
2019-07-16 19:04:17
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powstaje ogolnopolskie (ale formalnie warszawsko/wroclawskie) Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (FBRD) . Teraz dopiero będzie się działo !!!
~prorok
2019-07-16 18:32:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
No to trzeba przygotować nowy zaciąg, bo ci zrobią to, co prawdziwy policjant potrafi najlepiej. Szkoda tylko takich ładnych samochodów.
~brednie
2019-07-16 15:04:31
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
aby ścigać trzeba mieć odpowiednie drogi, a my mamy klepisko z dzurami !!!
~Jim
2019-07-16 14:39:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Świetny pomysł. Gratuluję naszym policjantom nowych radiowozów. Życzę skuteczności.
~Nfjffj
2019-07-16 11:50:20
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 10
Znowu wywiozą wszystkie auta na A4, a we Wrocławiu syf, wyścigi, debile za kółkiem i przyspieszacze przy wyprzedzaniu. Jedzie ćwok 20-30 km/h, jak go zaczynasz wyprzedzać, to sobie debil przypomina, że jednak może szybciej jechać, później dochodzi do wypadków przez debili.