Film wrocławianina i film z Wrocławia także w Gdyni

Jan Pelczar, GN | Utworzono: 2019-07-19 12:10 | Zmodyfikowano: 2019-07-19 12:12
A|A|A

zdj. mat.prasowe FPFF

Komitet Organizacyjny imprezy postanowił o zwiększeniu liczby tytułów walczących o Złote Lwy do dwudziestu, uzupełniając wcześniejszą szesnastkę o filmy rekomendowane przez Zespół Selekcyjny. Oprócz „Interioru” i filmu „Żużel” są to: „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego, której polska premiera będzie miała miejsce na Nowych Horyzontach we Wrocławiu i „Supernova” – pełnometrażowy debiut Bartosza Kruhlika.

W uzasadnieniu decyzji czytamy: w związku z nieporozumieniami wokół interpretacji Regulaminu Festiwalu, Komitet Organizacyjny przychylił się do apeli przedstawicieli środowiska filmowego, w tym Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gildii Reżyserów Polskich oraz PSC Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

„Interior” to trzeci po „Moim mieście” i „Erratum” film wrocławskiego twórcy Marka Lechkiego. Opowiada historię 35-letniego Maćka, który pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Pewnego dnia rzuci wszystko, by ruszyć w desperacką podróż bez planu, po kraju, który szykuje się do obchodów ważnej rocznicy. W rolach głównych Piotr Żurawski i Magdalena Popławska.

„Żużel” to historia młodego sportowca i jego pasji – pierwszy od wielu dekad fabularny film o tytułowej dyscyplinie. W Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych zbudowano fragment toru, na którym kręcono zdjęcia z kaskaderami. Do byłej Wytwórni Filmów Fabularnych przywieziono aż 16 ton żużlu.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni między 16 a 21 września.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama