Ośrodki Medycyny Pracy w Legnicy i Lubinie dają sobie radę z podwójnym rocznikiem

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2019-07-22 07:01 | Zmodyfikowano: 2019-07-22 07:02
Ośrodki Medycyny Pracy w Legnicy i Lubinie dają sobie radę z podwójnym rocznikiem - FOT: CC0 Public Domain (zdjęcie ilustracyjne)
FOT: CC0 Public Domain (zdjęcie ilustracyjne)

- W Legnickim Centrum Medycznym specjalnie na ten trudny czas rejestracja odbywa się na dwóch piętrach - wyjaśnia Edyta Lidka zastępca kierownika poradni medycyny pracy:

 - Proszę pani ja do dzisiaj, do jutra za dwie godziny muszę oddać, proszę to szybko, szybciej i cały czas jest ta presja czasu na nas. Badania są różne, zwykle uczniowie uważają, że przychodzą tylko po pieczątkę, nie zdają sobie sprawy, że to jest masa dokumentów. Staramy się to robić w miarę szybko.

Uczniowie zaświadczenia lekarskie do szkół branżowych zgodnie z terminarzem rekrutacji muszą donieść do 24 lipca. Pielęgniarki przyznają, że mimo presji czasu póki co radzą sobie z sytuacją. Nie ukrywają jednak, że obawiają się kolejnych dni.

Zdarza się, że uczniowie pojawiają się w przychodni kilkukrotnie z nowymi skierowaniami na badania, ponieważ nie dostali się do szkół pierwszego wyboru i składają dokumenty do kolejnych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.