Teatralna Księga kolorów, ukraińsko-rumuński Miesiąc Spotkań Autorskich, kariera Twarkowskiego, opera na wakacje (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-07-24 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-07-24 22:26
A|A|A

RWK DAB+wtorki od 16:00

'Chroma. Księga kolorów' to najbliższa, wakacyjna, premiera na Scenie Restauracja Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Kameralna sztuka na dwóch aktorów wg tytułowej książki Dereka Jarmana. Rzecz nie bez powodu prezentowana jest od soboty, w czasie festiwalu Nowe Horyzonty. O spektaklu opowiada Przemysław Kozłowski, na co dzień aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Odbywający się głównie w Mediatece Miesiąc Spotkań Autorskich na antenie Radia Wrocław Kultura. Artem Poleżaka i Iwan Semesiuk - wszechstronni artyści z Ukrainy (tłumaczy Marcin Gaczkowski):

Poetka i prozaiczka Ioana Nicolaie z Rumunii prezentowała w Mediatece i w naszym studiu m.in. powieść 'Czarny piołun'. Dla nas tłumaczy rozmowę Sabra Daici z Rumuńskiego Instytutu Kultury):Łukasz Twarkowski - wrocławski reżyser karierę kontynuujący ostatnio przede wszystkim na wschód i zachód od miasta zamieszkania. Po sukcesach w Wilnie, Hannoverze... Może artystyczny powrót do Teatru Polskiego (w Podziemiu)?

Paulina Kempisty przyjechała do Wrocławia do pracy (jako kierowniczka Działu Promocji i Obsługi Widzów w Operze Wrocławskiej). Porozmawiamy (nie tylko) o operowych propozycjach wakacyjnych.

Do usłyszenia i zobaczenia co tydzień w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama