Tomasz Gielo nie przyjedzie na zgrupowanie do Wałbrzycha

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-23 07:20

- Niestety, nie będę mógł pomóc reprezentacji - poinformował na Twitterze Tomasz Gielo, który nadal przechodzi rehabilitację po operacji prawego kolana.

- Była to trudna decyzja i nikogo nie boli ona bardziej niż mnie... Jednak wiem, że jest to najlepszy wybór dla mnie i mojej przyszłości, również tej w reprezentacji. - napisał Gielo w oświadczeniu.

Polacy po raz drugi w historii wystąpią na mistrzostwach świata. Turniej w Chinach rozpocznie się 31 sierpnia. Rywalami biało-czerwonych w grupie A będą gospodarze, a także reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej i Wenezueli.

Podopieczni trenera Mike Taylora 29 lipca rozpoczną zgrupowanie w Wałbrzychu.Szansę na pokazanie się na obozie przygotowawczym w centrum Aqua Zdrój dostanie 19 zawodników - aż 12 z nich w poprzednim sezonie grało w Energa Basket Lidze. Wśród nich jest nowy nabytek Śląska Wrocław - Mathieu Wojciechowski, który ma szansę wyjazdu na MŚ.

Reprezentację Polski czeka cykl spotkań sparingowych. Pierwszy turniej towarzyski odbędzie się w Pradze (przeciwnikami będą Jordania, Tunezja i Czechy), a kolejny w Hamburgu (Polacy zagrają z reprezentacjami Czech, Węgier i Niemiec). Przed samym wylotem na mistrzostwa kadra zagra w Lublinie z Holandią (21 sierpnia). Ostatnim etapem przygotowań biało-czerwonych będzie turniej w Chinach - rywalami będą Nigeria, Iran i Czarnogóra.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.