O krok od tragedii. Kierowca wjechał na przejazd kolejowy, mimo czerwonego światła [WIDEO]

Andrzej Andrzejewski, mk | Utworzono: 2019-07-25 16:04 | Zmodyfikowano: 2019-07-25 16:07
A|A|A

fot. Koleje Dolnośląskie

Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich podkreśla, że od tragedii dzieliły zaledwie centymetry.

- W tym miejscu prędkość naszych pociągów to aż 120 kilometrów na godzinę. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby samochód stał zbyt blisko torowiska, albo gdyby utknął na nim. Całe szczęście nie zakończyło się to tragedią, natomiast materiał jest z całą pewnością ku przestrodze.

To drugi taki przypadek w ostatnich dniach. W sobotę do podobnego przypadku doszło w Wykrotach. Tam służba ochrony zaalarmowała maszynistę i pociąg przetoczył się z prędkością 20 kilometrów na godzinę. Kolejarze podkreślają, że - jeśli dojdzie do takich krytycznych sytuacji - kierowcy powinni złamać plastikowy szlaban i jak najszybciej opuścić zagrożoną strefę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2019-08-06 19:42:35
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
CZERWONE ŚWIATŁO WIDAĆ?? CIĄGŁA LINIA WIDOCZNA?? TO GDZIE SIĘ TEN...jak mu tam...GZIE SIĘ PAL...NT PCHA??? Śpieszy mu się ...na cmentarz?? Kiedyś, obowiązywała znajomość § 33 Kodeksu Drogowego:://Kierowco, zwróć szczególną uwagę przy przekraczaniu przejazdów kolejowych// Ten PAL...NT zapewne nie zna tego paragrafu.
~kto
2019-07-26 07:14:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -4
Nie wiem kto głupszy, ten kabel co filmował czy ten kierujący? Rogatki tylko po jednej stronie były tam przecież...
~miałem samochód osobowy
2019-07-26 06:58:52
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Aby ta informacja była skuteczna Panie Redaktorze Andrzeju Andrzejewski proszę o podanie jako komentarz co dalej z tym kierowcą? Dostał mandat, zabrali mu prawo jazdy, Policja nie czyta Waszych informacji i nic do tej pory nie zrobiła. Oczekuję na odpowiedź, komentarz od Pana Panie Redaktorze Andrzeju Andrzejewski lub Redaktora Dyżurnego.
~Lolek
2019-07-25 18:53:36
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tu były półzapory i normalnie mógł przejechać tak jak jechał dalej. No normalnie idiota(ka).
~PRW
2019-07-25 18:46:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bez eliminacji idiotów i bandytów z dróg normalni ludzie będą ryzykować życiem w drodze do pracy, szkoły czy na spacer.... Dożywotni zakaz prowadzenia! To nie przypadek, że w Polsce jest najwiecej wypadków i najwiecej śmiertelnych. To nie złe drogi tylko głupota kierowców są przyczyna. Oto przykład - nowe światła, rogatki a bezmózg i tak wjeżdża...
~2+2=4
2019-07-25 18:09:49
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
poloczki.... i wszystko na temat, tu jest wschód umysłowy.
~gość
2019-07-25 17:25:52
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
po co ten pośpiech .na tamten świat wszyscy zdążymy .Obserwuje jak nie którzy kierowcy jeżdżą to o zgrozo KRÓLOWIE SZOS .ścinanie zakrętów ,wyprzedzanie na podwójnej ciągłej już nie wspomnę o ograniczeniu i telefonu przy uszach .Zabierać dożywotnio prawko i niech rowerami jeżdżą
~gosc
2019-07-25 16:27:00
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 8
gdyby pociąg uderzył w samochód to byłyby wielkie straty, bo kierowca sam sobie wybrał los, ale nasze straty
~gosc
2019-07-25 16:25:15
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 7
na ile miesięcy ma zabrane Prawo Jazdy i mandat za § 81 skrzyż.linii kolejowej ?????