Koalicja Obywatelska z pomysłem na to, jak powinna wygląda polska szkoła

Beata Makowska, mk | Utworzono: 2019-07-25 16:11 | Zmodyfikowano: 2019-07-25 16:12
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Wrocławscy radni wywodzący się z tego klubu zwołali dzisiaj briffing, na którym przedstawili główne założenia tak zwanej 'szóstki Schetyny". Ewa Wolak nie wyobraża sobie szkoły, w której lekcje w przeludnionych klasach będą trwały do wieczora:

Kurator oświaty Roman Kowalczyk uspokaja. Nie można już straszyć dzieci i ich rodziców przeludnionymi szkołami. Nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do takiej sytuacji:

Dzisiaj kuratorium podało ostateczne podsumowanie pierwszego etapu rekrutacji. W całym województwie jest ponad 10 tysięcy miejsc, a uczniów którzy wciąż szukają miejsca w szkołach jest 5602.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grzegorz
2019-07-26 08:06:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jeżeli w szkole nie odczuwasz nigdy stresu, to najczęściej masz w zadku edukację.
~PRW
2019-07-26 05:52:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Koalicja Obywatelska czyli kolejna forma Placformy miała 8 lat, w tym kilka z własnym prezydentem na wprowadzenie tych wszystkich zmian, które teraz postulują. Tymczasem zajmowali się "ciepłą wodą w kranie", rozwalaniem OFE, sprowadzeniem części pracujących do roli chłopów pańszczyźnianych (wydłużenie wieku emerytalnego), zwalczaniem OZE. PiS demoluje kraj, ale to Wy dopuściliście ich do władzy...
~wyborca
2019-07-25 21:37:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -160
Zwyczajowo nie wierzę temu co mówi PO i jej pociotki.
~Lolek
2019-07-25 18:58:40
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -159
Kto? koalicja europejska ma pomysł??? A przez 8 lat nie mieli? Mają ludzi za idiotów?
~Komentarz został usunięty
2019-07-25 17:29:54
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: -156
Komentarz został usunięty
~Bolo
2019-07-25 17:01:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -214
Tyle gnoju co zrobiliście przez te 8 lat to nawet komuna przez 45 lat nie narobila
~ola
2019-07-25 16:58:27
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -158
ta pani w niebieskim to jej patrzy źle z oczu, a skoro była już w oświacie i nic nie zrobiła to tylko jej pusta paplanina NIE WOLNO TAKIM BABOM wierzyć, a te niektóre baby jak np:nowacka całkowicie poszalały i język im się rozwiązał, ale za tuska to te baby siedziały cicho
~ola
2019-07-25 16:55:42
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -156
patrząc na nich te po--to już stres się wywołje, a o tym gadają od ponad 30lat
~xyz
2019-07-25 16:51:26
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -154
Tej pani w niebieskim już podziękujemy. Rządziła w oświacie podczas poprzedniej reformy. Szkoła bez stresu? Ciekawe....
~Wrocławianin
2019-07-25 16:21:42
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 156
"Kurator oświaty Roman Kowalczyk uspokaja. Nie można już straszyć dzieci i ich rodziców przeludnionymi szkołami." Kiedy przed laty chodziłem do IX LO przy Piotra Skargi we Wrocławiu, było tam dziewięć klas pierwszych, a szkolne korytarze wydawały mi się niesamowicie "nabite" uczniami. Teraz klas pierwszych ma być tam 17, czyli dodatkowo 8 x 30(+), co da ponad ćwierć tysiąca więcej uczniów, a w szkole nie zbudowano z tej okazji dodatkowego piętra lub skrzydła. Rozumiem, że w szkole wg pana kuratora będzie luźno? Jeśli tak, wepchnijmy tam jeszcze setkę kolejnych uczniów (3 nowe klasy pierwsze).