Zwierzęce bajki prezydenta, pociąg do komiksów i „ciało" na Nowych Horyzontach [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-07-27 12:24 | Zmodyfikowano: 2019-07-27 12:27
A|A|A

„Niezwykłe przygody ze świata przyrody", „Wiersze nie tylko dla dzieci", „Król niedźwiedzi i inne zwierzęta", „W krainie zwierząt i krasnali" – takie tytuły noszą książki naszego pierwszego gościa, który zawitał do nas tuż po godzinie 16. Dość niezwykłego gościa, gdyż przefajne wiersze i bajeczki napisał Stefan Skąpski, rocznik 1936, ostatni... prezydent Wrocławia przed 1990 rokiem (dokładnie do 3 czerwca). Nasza rozmowa dotyczyła twórczości literackiej (książki dla dzieci opublikowała Oficyna Wydawnicza Atut), ale nie ominęła też wrocławskiej rzeczywistości sprzed 30 lat.

Po godzinie 17 nastąpiła w naszym studiu wielka zmiana pokoleniowa. Gościem naszej audycji była młodsza o około... 60 lat Joanna Grzelczyk – bibliotekarka Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Dowiedzieliśmy się od niej jak się ma nowy wrocławski projekt „Pociąg do komiksu", posłuchaliśmy o czytelni komiksów na tarasie, o najbliższej rozgrywce gry miejskiej „Zielony Kapturek".

A po godzinie 18 zajęliśmy się „Ciałem". Pod takim hasłem we Wrocławiu połączy się bowiem literatura z kinem. Podczas 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, już 29 lipca startuje towarzyszący imprezie cykl spotkań z pisarzami. „Ciało" to punkt wyjścia do rozmów o człowieku i człowieczeństwie. Zaproszeni na festiwal goście - Michał Woroch („Krok po kroku"), dr Joanna Ostrowska ( „Przemilczane"), Aleksandra Pezda („Zdrowaś Mario"), Barbara Klicka („Zdrój") odsuną na bok współczesne kanony piękna, by odsłonić obraz literackich bohaterów oraz twórców jako istot pełnych ograniczeń i słabości. O szczegółach spotkań, które będzie też można śledzić w necie opowiedział Michał Jadczyk z wrocławskiego Empiku, który jest współorganizatorem literackiej części „Nowych Horyzontów".

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama