10. Enervit Bieg na Wielką Sowę w drodze po kolejny rekord

Anna Mikołajczyk, BT | Utworzono: 2019-07-29 13:43 | Zmodyfikowano: 2019-07-29 13:43
10. Enervit Bieg na Wielką Sowę w drodze po kolejny rekord - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej, kultowej już, imprezy. Przypomnijmy raz jeszcze liczby, które mówią same za siebie – w pierwszym biegu na najwyższy szczyt Gór Sowich udział wzięło 128 osób. Rok temu ponad 700! Teraz na liście startowej mamy już ponad 850 zgłoszeń, a opłaconych zawodników i zawodniczek jest już więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze. Magia Wielkiej Sowy wciąż działa i oby przyciągnęła jak największą ilość startujących osób!

Na dystansie prawie 10 km mamy ponad 600 m przewyższenia, a na trasie wciąż pojawią nowe odcinki – tak aby biegową podróż na najwyższy szczyt Gór Sowich jeszcze bardziej uatrakcyjnić. W ramach biegu odbędą się również kolejne Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim.

Jak zwykle w Ludwikowicach, na startujących zawodników czekają bogate pakiety startowe, a w tym roku tradycyjnie znajdzie się tam biegowa pamiątkowa koszulka, pamiątkowe skarpetki z logotypem biegu, znajdzie się coś na sportowe wzmocnienie – tu czeka niespodzianka marki Enervit, będą maskotki „sówki” i będzie też coś do posiłku po biegu – od Kühne , będzie woda mineralna i oczywiście bufet – meta na Wielkiej Sowie. A tam – woda, izotonik Enervit, arbuzy, pomarańcze, banany... W ramach pakietu startowego będzie można też bezpłatnie wejść na wieżę widokową na szczycie. Nie zapominamy o pamiątkowych medalach dla wszystkich, którzy dotrą do mety.

Poza nagrodami, które czekają na zwycięzców, na wręczenie czeka armia pamiątkowych statuetek - i będą to oczywiście sowy.

Biegowi od zawsze towarzyszy losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Tym razem losować będziemy m.in. wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże ufundowaną, jak zwykle, przez biuro Juventur z Wałbrzycha, dziesięć kompletów ciepłych kołder od firmy John Cotton z Głuszycy, a dla mocno spragnionych będzie coś od browaru Wielka Sowa. Będzie też można wyjechać z Ludwikowic Kłodzkich z pakietem startowym na przyszłoroczną edycję Biegu na Wielką Sowę, na Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i na nowy, premierowy bieg – finałowy półmaraton Ligi Biegów Górskich, który odbędzie się w Sokolcu 23 listopada.

Dzień przed Biegiem na Wielką Sowę odbędzie się 4. Mini Sowa – czyli cały dzień biegania dla dzieci. Regulamin i zapisy.

Zapisy na 10. Enervit Bieg na Wielką Sowę wciąż trwają i warto pamiętać, że po 31 lipca opłata startowa wzrasta do 70 PLN.

Zapisy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.