Zbigniew Szymczyk, Salmela i Baghiu - Miesiąc Spotkań Autorskich, Chroma w Capitolu, teatr w plenerze (WIDEO ROZMOWY)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-07-30 19:00 | Zmodyfikowano: 2019-07-30 20:00
A|A|A

Zbigniew Szymczyk w Radiu Wrocław Kultura

Zbigniew Szymczyk - jak się właśnie okazało odchodzący dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy. 35 lat na scenie i wokół sceny, a tu taka niespodzianka. I to w roku 100-lecia urodzin Henryka Tomaszewskiego - patrona teatru. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego będzie szukał menedżera. Co dalej z wrocławską Pantomimą?

Marek Kocot, który kontynuuje swój ubiegłoroczny pomysł na Wrocławski Teatr Plenerowy. Od 4 sierpnia do 1 września w miejskich parkach widzowie zobaczą dwie sztuki: 'Parady' wg Jana Potockiego i 'Ogród rogaczy - ławeczkę niepodległości'. Wstęp na spektakle wolny.

Rafał Matusz - reżyser 'Chromy - księgi kolorów' Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz dramaturg i tłumacz Paweł Świerczek. Spektakl widzieliśmy - polecamy.

Miesiąc Spotkań Autorskich na antenie Radia Wrocław Kultura. Dziś wieczorem od 19:00 w Mediatece dwa spotkania:

Ze Słowacji Alexandra Salmela, pisząca - uwaga - zarówno po słowacku, jak i po.... fińsku. Spotkanie moderuje Katarzyna Dudzic-Grabińska.

Z Rumunii - honorowego gościa tegorocznego festiwalu - Stefan Baghiu, poeta i krytyk literacki. Tłumaczy Radosława Janowska-Lascar.

Przedsmak w naszym studiu. MSA trwa do piątku, w środę spotkanie z Markiem Krajewskim, laureatem naszych nagród EMOCJE w kategorii OSOBOWOŚĆ.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama