Podejrzany o zabójstwo został zatrzymany już po dwóch godzinach od zdarzenia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2019-07-30 10:12
A|A|A

fot. zdjecie ilustracyjne/ archiwum Radia Wrocław

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie centrum. Trzy osoby przebywające w lokalu miały wspólnie spożywać alkohol. W pewnym momencie do mieszkania zaczął dobijać się 65-latek, który groził mężczyźnie przebywającemu wewnątrz pozbawieniem życia. Podczas kłótni, jaka wywiązała się pomiędzy dwoma mężczyznami, 65-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Sprawca po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Po kilku chwilach w mieszkaniu byli policjanci. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz niestety stwierdził zgon mężczyzny. Czynności pod nadzorem prokuratora wykonywane były jeszcze przez wiele godzin. Śledczy zabezpieczali ślady kryminalistyczne i odtwarzali bieg tego tragicznego wydarzenia.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby przebywające w mieszkaniu do dalszych wyjaśnień. Zaczęły się także czynności poszukiwawcze za sprawcą zdarzenia. Czynności skuteczne, bo kryminalni z komisariatu na Starym Mieście, namierzyli podejrzanego o ten czyn już po dwóch godzinach od zdarzenia.

Próbował się ukrywać na terenie ogródków działkowych – bezskutecznie.

Zatrzymany z urazem oka, którego doznał prawdopodobnie podczas szarpaniny, został przewieziony od szpitala. 37-latek usłyszał już zarzut zabójstwa i na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama