Małgorzata Kidawa-Błońska będzie liderem wrocławskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-07-30 18:44 | Zmodyfikowano: 2019-07-30 19:30
A|A|A

fot. archiwum RW

Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Siemoniak i Piotr Borys - to liderzy Koalicji Obywatelskiej na Dolnym Śląsku w wyborach do Sejmu. Największy problem ze wskazaniem lidera listy był w okręgu wrocławskim. Startu z listy PO odmówili: Bogdan i Barbara Zdrojewscy oraz Rafał Dutkiewicz. Przewodniczący PO na Dolnym Śląsku Jarosław Duda tłumaczy dlaczego władze partii zdecydowały się postawić na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Zarząd Krajowy PO nie podjął jeszcze decyzji co z kandydatami do Senatu. Przypomnijmy, że w piątek regionalne władze rekomendowały, aby kandydatami do Senatu z Wrocławia były prof. Alicja Chybicka i Ewa Wolak. W niedzielę zaś Barbara i Bogdan Zdrojewscy zdecydowali, że to oni wystartują do Senatu i liczą na poparcie Koalicji Obywatelskiej. Małżeństwo zapowiada, że zdania nie zmieni. Jeżeli więc partia nie zdecyduje się ich poprzeć może to oznaczać, że Zdrojewscy będą musieli pożegnać się z partią.

-

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Marycha
2019-08-01 13:07:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -159
Kidawa i Schetyna próbują na ile mogą sobie pozwolić w manipulacji i lekceważeniu demokratyczny j zasad - wolno im .Natomiast przerażająca jest bezrefleksyjność Wrocławian..
~asd
2019-07-31 11:06:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
a mnie przeraża nie tylko korpopolitycyzm ale też to, ze ludzie widzą tylko wybór miedzy Po a PiS..
~dziecko we mgle
2019-07-31 10:52:13
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -157
Nie trzeba być przytomnym żeby ocenić czy kandydat z poza Dolnego Śląska jest nam potrzebny?To jest jakaś paranoja żeby nasz rejon był obdarowany przez lidera PO osobami które na Dolnym Śląsku były tylko na wycieczce.Za bardzo cwane posunięcia w takich razach skutkują tylko rewolucjami panie liderze.
~Ubawiony
2019-07-31 10:20:30
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -157
Rdzenni DOLNOSLĄZACY! Da się ktoś jeszcze na to "nabierać"?
~popieramPIS
2019-07-31 09:26:57
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -175
Nie zagłosuję na Małgorzatę Kidawę-Błońskę bo to jest osoba Platformy Obywatelskiej.
~Wojciech
2019-07-31 09:12:06
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 162
Dziwi mnie oburzenie komentujących ws. Kidawy-Błońskiej, podczas gdy nie zauważają, że inne partie robią dokładnie to samo
~IRYD
2019-07-31 08:35:45
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 13
Niestety to nie partie polityczne, tylko korporacje politykierskie. Takie decyzje pozwalają wyborcom tylko na wybór między złym, a gorszym rozwiązanie. Nie dziwcie się zatem, że frekwencja spada, marazm wśród społeczników rośnie... Liczy się partia, stanowisko a obywatel i Polska są na szarym końcu. Ktoś postanowił, że będzie posłem, senatorem do końca życia i o jeden dzień dłużej, tylko to się liczy w tych układankach list wyborczych.
~PRW
2019-07-31 05:32:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ot i cały skorumpowany system polityczny - dotacje dla partii, skoczkowie na listach, możliwość kandydowania na inny urząd podczas pełnienia innego (np. burmistrz na posła) - to jest cały przemysł i tłumy ludzi, którzy żyją z naszych podatków. Oni zrobią wszystko by być przy korycie. I tu nie chodzi o partię rządzącą - elementem układu jest też cała opozycja, biorąca pieniądze, całe sztaby ludzi z drugiego i trzeciego planu (firemki sondażowe, agencje PR) oraz media. Jak mówi stara rzymska maksyma - ten jest winny, komu to przynosi korzyść. Jak nie wierzycie, to przypomnijcie sobie jak niszczony był najpierw Kukiz a potem Biedroń - do szukania haków po sądach włącznie. Ja tu nikogo nie wybielam tylko pokazuję mechanizm partyjnej ośmiornicy. Ja głosuję na kogoś spoza systemu.
~gość
2019-07-31 00:46:50
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -132
Polityka pana Schetyny w stosunku do kandydatów z Dolnego Śląska opiera się chyba tylko na tym: kogo by tu wystawić, żeby nigdzie nie wystawić pana Zdrojewskiego? Ściąga ludzi z Gdańska, Warszawy, a taką lokomotywę (chyba tylko z powodu jakiejś zemsty prywatnej) pomija. Z całym szacunkiem dla 68-letniej pani Chybickiej, jakie ma ona osiągnięcia w polityce? Ktoś coś kojarzy? Proszę się przyjrzeć ile razy zabrała głos i ile razy było ją widać i słychać. Poza tym, że nie oddała głosu będąc w sejmie i otwarcie przyznała, że jej głos i tak był bez znaczenia. Przy takim stosunku do mandatu i wyborców powinna raz na zawsze po prostu zniknąć ze sceny politycznej. Jakie tu porównanie do Zdrojewskiego???
~andrzejm
2019-07-31 00:22:16
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: -163
Widzę że PO nagradza jedynką osobę która swoją niekompetencją wprowadziła zament w TK. Wystarczyło by znała procedurę wyboru sędziów do TK a uniknelibyśmy całego zamieszania. A może to dobrze, bo TK przestał być narzędziem POkomuny i ma szansę na spokojną pracę. Pozdrawiam
~Filip
2019-07-30 22:45:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -75
kto to jest?
~KIKI
2019-07-30 22:21:49
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 1
PANI CHYBICKA NIE NADAJE SIĘ NA POLITYKA, A KIDAWA NIE JEST WROCŁAWIANKĄ
~hmm?
2019-07-30 21:25:24
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -58
co ona ma wspólnego z wrocławiem>?
~Piter
2019-07-30 21:10:40
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 177
Bardzo dobry wybór. Chętnie na nią zagłosuję.
~Andrzej
2019-07-30 21:10:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -171
Ja akurat ja nie oceniam srek wydał ja na pożarcie i tyle srek to s.....
~Olo
2019-07-30 21:01:01
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
Młodzi...energiczni...
~i komuniści
2019-07-30 20:19:03
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -240
w tym schetinogrodzie gotowi POprzeć te staruszkę
~WrocLove
2019-07-30 19:53:03
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do Senatu tylko Pani prof. Alicja Chybicka i długo , długo , długo nic. Sejm , Pani Małgorzata Kidawa-Błońska , właściwie można już pogratulować zwycięstwa !
~to już jest koniec
2019-07-30 19:29:00
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -76
możemy iść, ...
~awers
2019-07-30 18:58:57
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -176
niedoczekanie taka świnia ,co ona ma wspólnego z Wro?