Wałbrzych: Dawna szkoła zmieni się w dom seniora

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-08-01 07:18 | Zmodyfikowano: 2019-08-01 07:20
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Jest pewna grupa osób, która nie jest w stanie samodzielnie żyć. Nie wymaga pobytu w szpitalu, bo nie ma przesłanych medycznych do tego, często są to osoby leżące i są mieszkańcami Wałbrzycha. To jest nasz ustawowy, ale również moralny obowiązek - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Inwestycja da schronienie 50 najbardziej potrzebującym, starszym wałbrzyszanom. - Nowy dom zapewni całodobową opiekę - mówi Magdalena Stefańska, dyrektor MOPS w Wałbrzychu.

W mieście funkcjonują już placówki dziennego pobytu czy mieszkania chronione (w dzielnicy Rusinowa, na Podzamczu, przy ulicy Ogrodowej). - Tamte ośrodki są praktycznie pełne, więc nowy dom seniora bardzo się przyda. Wpłynie także na aktywizację Białego Kamienia - mówi radny Ryszard Nowak:

Lista oczekujących liczy już 20 osób. Kolejnych 20 to osoby starsze z zaburzeniami psychicznymi. Dom przy Andersa pierwszych mieszkańców przyjmie na wiosnę. To jednak nie koniec działań na rzecz seniorów. Wkrótce ruszy budowa kolejnego domu w dzielnicy Podgórze.

 

 

REKLAMA
Zdjęcia
Reklama