Zarzuty dla mężczyzny, który wyjechał "znalezionym" rowerem miejskim poza Wrocław

na podstawie mat. prasowych, el | Utworzono: 2019-08-04 11:56 | Zmodyfikowano: 2019-08-04 11:56
A|A|A

Fot: Policja

W czasie kontroli drogowej okazało się, że 41-letni mieszkaniec Legnicy poruszał się rowerem miejskim należącym do jednej z wrocławskich firm i znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od strefy, w obrębie której mógł się poruszać.

Mężczyzna oświadczył, że jednoślad znalazł przy dworcu kolejowym we Wrocławiu, a ponieważ został wyproszony z pociągu z powodu braku biletu, postanowił wrócić na rowerze do swojego miejsca zamieszkania.

Policjanci ustalili, że rower został wypożyczony kilka dni wcześniej przez kobietę i prawdopodobnie po jego zwróceniu nie został zablokowany. Termin wypożyczenia minął, a rower nie został zwrócony w wyznaczone miejsce.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast rower zabezpieczono do czasu odbioru przez właściciela.

Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia, którego wartość właściciel wycenił na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. 41-latek, który był już wcześniej karany, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do pięciu lat więzienia. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2019-08-05 14:18:00
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 1
ma złote szprychy
~Misiek
2019-08-05 11:30:19
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
10 tysięcy złotych? On jest elektryczny?
~Sutryk ma kota
2019-08-05 08:58:35
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja bym mu dał dożywocie, za taką zbrodnię...
~Jan
2019-08-04 21:56:22
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ciekawy jestem ile zostało rozkradzionych "rowerów miejskich" i elektrycznych hulajnog.
~depol
2019-08-04 21:39:18
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli bezimienni wypożyczacze i stąd bezkarność łamiacych Kodeks Drogowy na ulicach, chodnikach, przejściach dla pieszych - wolna amerykanka jak z nibyhulajnogami elektrycznymi
~Doic plus
2019-08-04 21:12:24
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jakieś jaja sobie robią z Polaka? Faktycznie kara większa niż za Amber G?
~posrana polska
2019-08-04 19:26:35
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
to jest chore, karać faceta bo jechał do domu do rodziny !!!! p....le pastwo bo inaczej nie mozna tego skomentować. Polacy gonią własne ogony !!!
~pawlow
2019-08-04 19:24:44
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -2
a ksiądz pedofil zostanie co najwyżej przeniesiony na inną parafie albo zawiasy. Sędzia co kradnie 50zl to jak sie okazuje robi to przez roztargnienie albo z przemęczenia, brawo Polskie prawo i ludzie lepszego sortu
~BRESLAUER
2019-08-04 18:18:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ale wyczyn policji ! Złapali rowerzystę ! Tu faktycznie mieli pole do popisu , rowerzysta na skradzionym rowerze za 10 tys. zlotych. Co to za rower , chyba ze złotą kierownicą ?
~Luna
2019-08-04 16:23:07
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wiezienie bo rowerem miejskim jechał do domu? Ale żenada
~Jurek
2019-08-04 16:20:43
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 5
Właściciel naciągacz,bo niby skąd te 10 tysięcy?
~gosc
2019-08-04 15:33:48
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Oj cos to nie tak.Dlaczego ma byc ukarana osoba jadac na rowerze a Nie ta osoba, ktora nie zablokowała roweru. To juz POrazka.Popatrzmy na ten fakt inaczej bardziej sprawidliwie. KArA DLA OSOBY, KTORA NIE ZABLOKOWAŁA ROWERU TEZ WINNA BYC! ! !
~mmm
2019-08-04 14:10:29
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 7
podał cene w ojro
~XXXV
2019-08-04 14:06:10
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
10 tysięcy? Cha, cha, szkoda że nie 100 tys:-)
~Sławek
2019-08-04 12:49:12
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
Nic nie usprawiedliwia tego czynu. Ale wartość 10 tys to chyba lekka przesada !