Stowarzyszenie Nowy Wrocław chce wydzielenia miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-08-05 06:26 | Zmodyfikowano: 2019-08-05 06:30
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Według planów na początku takie miejsca mogłyby zostać wyznaczone np. przy urzędach, a później w pobliżu przychodni. Kobietom w ciąży ten pomysł bardzo się podoba:

Jeżeli takie specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży powstaną, to w jaki sposób strażnicy miejscy będą egzekwować prawidłowe wykorzystanie miejsc przeznaczonych dla wybranej grupy. O tym opowiada Grzegorz Muchorowski z wrocławskiej straży:

Radna Ewa Wolak zapowiada, że pomysł stowarzyszenia będzie konsultować z wrocławskim magistratem. Dopiero potem może powstać projekt uchwały w tej sprawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Sutryk ma kota
2019-08-06 11:21:38
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Od zapłodnienia. Każdy widzi, że kobieta została zapłodniona.
~?__
2019-08-05 21:44:00
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
Od którego momentu bedziemy uznawać fakt, że kobieta jest w ciąży?
~////
2019-08-05 14:28:46
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 6
głupi ludzie wpadają na głupie pomysły . z tym trzeba żyć , ale niekoniecznie wprowadzać je w życie
~Weronika
2019-08-05 13:37:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie chcę nikogo obrazić, ale zaczynamy popadać absurd. Przejście kawałka drogi przez kobietę w ciąży, zaczyna być traktowane, jako trud ponad siły, ale te same kobiety potrafią spędzić godziny na robieniu zakupów w galeriach. A co gdy kobieta w ciąży jedzie autobusem, tramwajem itp.? Czy na każde wezwanie będzie się zatrzymywał, żeby bliżej było?
~Grzegorz
2019-08-05 12:53:02
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Owszem Drodzy Komentatorzy. Ciąża to nie choroba. Proponuję jednak wytrzeć mleko spod nosa i wrócić do lekcji... ewentualnie nie przyznawać się do niedojrzałości intelektualnej. Ad meritum zaś pomysł może i nie jest zły... ale lepsze byłoby ograniczenie kobietom w stanie błogoslaswionym potrzeby do wizyt w urzędach.
~miejsca dla łysych
2019-08-05 11:30:44
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 7
stowarzyszenie chce na siłę zaistnieć, zróbcie jeszcze miejsca dla łysych ;)
~Agata
2019-08-05 11:20:00
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przecież to nie choroba a pociąg do sportu. Można by było jeszcze wydzielić miejsca dla 500+ i podobnej patologii.........
~gigant.
2019-08-05 10:59:58
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Miejsca postojowe tylko dla rudych.
~TomX
2019-08-05 10:53:58
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: 6
A może skonsultujcie ten pomysł z innymi mieszkańcami? Dodatkowo pragnę poinformować, że CIĄŻĄ TO NIE CHOROBA!
~dziecko we mgle
2019-08-05 09:46:46
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -6
Boiska sportowe?Młode kadry mają ćwiczyć na laptopach !Uczyć się pływać w pływalniach gdzie cena biletu jest "utopijna". Miejsce parkingowe dla niewiast w stanie brzemiennym jest bardzo dobrym rozwiązaniem.Oponentom rodzaju męskiego przypomnieć wypada że każdy z nich miał/ma mamusię!
~wrocek2000
2019-08-05 09:07:01
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 1
Super pomysł , ale czy radni Wrocławia i inne stowarzyszenia nie wiedzą , że na osiedlach Wrocławia nie ma w ogóle boisk sportowych dla młodzieży . Szczególnie widać to na nowych osiedlach gdzie chodzi tylko o ilość budowanych mieszkań . Czy to nikogo nie niepokoi ? Wygląda że miastu chodzi tylko i wyłącznie o kasę !!!
~Jan
2019-08-05 09:06:23
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie ma podstaw do tego, żeby tworzyć grupy uprzywilejowane, po inwalidach, cyklistach, tych co maja darmowe przepustki", użytkujących samochody elektryczne etc. Kobieta w ciąży jest osobą zdrową, może jeździć komunikacją miejską buspasami lub taksówkami. Jeśli chce parkować ma płacić haracz jak każdy kierowca.
~ooo
2019-08-05 08:46:12
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
wymyślanie kolejnych bzdur.
~wrocławianin
2019-08-05 08:30:55
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
A nie prościej by było, aby kobiety w widocznej ciąży mogły parkować na miejscu przeznaczonym dla inwalidy.