Wakacje z Komedią, Gestem i Paparazzi, sezon z Bogaczem, teatr Sołtanowicz (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-08-06 20:00 | Zmodyfikowano: 2019-08-06 20:00
A|A|A

www.radiowroclawkultura.pl

Wojciech Dąbrowski z Wrocławskiego Teatru Komedia, który - tradycyjnie już - w sierpniu nie odpoczywa, wręcz przeciwnie. Każdy weekend tego miesiąca można spędzić ze sceniczną komedią. A najbliższa premiera we wrześniu. Łatwo nie będzie - taki jest jej tytuł. A w głównej roli Maciej Tomaszewski.

Małgorzata Bruder, kierowniczka Muzeum Teatru we Wrocławiu. Wystawa 'Złote lata paparazzich' trwa od tygodnia (można zobaczyć na niej gwiazdy kina z lat 1960., z festiwalu w Wenecji), za chwilę otwiera się kolejna. Tematem złote lata Studenckiego Teatru Pantomimy GEST. Teatr zwany potem Teatrem Mimu GEST działał 35 lat. był nagradzany, wiele artystycznie podróżował, także za granicę.

Szymon Bogacz - dramatopisarz, prozaik, były kierownik literacki Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze, z wykształcenia... trębacz. Szymon Bogacz prowadzi też kursy dramaturgiczne w Kotlinie Kłodzkiej oraz zajęcia w Bielanach Wrocławskich. Więcej informacji o nich w naszej rozmowie oraz na stronie www.owcazwidokiem.pl. Zapytamy o nowe teksty, a może i nową powieść, scenariusz?Natasza Sołtanowicz, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, młoda reżyserka, asystentka Agaty Dudy-Gracz i Mariusza Trelińskiego, artystka, która wie, czego chce w zawodzie i potrafi o to walczyć. Porozmawiamy m.in. o kłopotach ze spektaklem wg 'Burzy' Szekspira. W ubiegłym roku Natasza prezentowała swoje 'Dziwaczki' na festiwalu w Avignon, 'Dziwaczki' wygrały też festiwal w Rumunii. W tym roku reżyserka nie mogła pokazać 'Burzy' na Festiwalu Szekspirowskim za przyczyną decyzji uczelni, czyli wrocławskiej filii AST. Nas to dziwi.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama