Wrocław: Nowa Promenada Krzycka

Marcin Obłoza, mk | Utworzono: 2019-08-07 09:26 | Zmodyfikowano: 2019-08-07 09:33
A|A|A

fot. wroclaw.pl

– Docelowo będzie ona przebiegała po obu stronach nasypu Towarowej Obwodnicy Wrocławia - mówi Tomasz Stefanicki, oficer pieszy Urzędu Miejskiego:

W przyspieszeniu realizacji pomóc może również Wrocławski Budżet Obywatelski. Trwa przygotowanie ostatecznej koncepcji promenady, powstaje także jej projekt budowlany. W ramach trasy mogą również powstać nowe kładki, dzięki którym bezkolizyjnie pokonamy ruchliwe ulice. Wrocławscy rowerzyści zacierają ręce:

Zadanie ma być tworzone etapami. Jeszcze w tym roku mają zostać rozpisane przetargi na dwa pierwsze odcinki trasy - między Spiską a Borowską i od Borowskiej do Bardzkiej. Fragmenty mają zapewnione finansowanie, ponieważ wybrano je w 2016 roku we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Taa
2019-08-07 20:42:27
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zrobicie konsultacje, projekty, odpowiednie osoby łykną kasę, a potem znów bedziemy czytać, że przetarg odwołany. Tak jak w przypadku Parku Krzyckiego, czy remontu Gajowickiej czy wielu innych rzeczy. Nie pozdrawiam
~a lo
2019-08-07 19:46:36
z adresu IP: (185.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
taj wiem a co z wc też w krzakach, czy na krzykach? planowanie chodników a wkomponowany na nich słupów im wychodzi ale zapominają ze ludzie coś jeszcze robią jedzą piją a potem jeszcze coś. planowanie chodnika przy torach to zachwyt zwłaszcza ze tam srajnik już jest. wiec to koniec tematu;)
~Wrocławianka
2019-08-07 19:43:47
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -1
A dlaczego znowu dla rowerzstów?!?!?!?!? Ścieżek rowerowych jest baaardzo dużo, a dla spacerowiczów, biegaczy praktycznie nie ma miejsca!!
~Alb
2019-08-07 18:50:39
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak to jest, że nawet urzędnicy odpowiedzialni za planowanie przestrzenne gubią się w topografii miasta??? Kółko, które zostało opisane na mapce jako "Ołtaszyn" znajduje się w całości na PARTYNICACH...
~Matka Ziemia
2019-08-07 14:32:24
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kolejny zaciszny naturalny obszar zostanie bezpowrotnie zniszczony? Zostawcie przyrodę przyrodzie a nie wszędzie beton i asfalt! Co z mała retencja?
~Pacemaker
2019-08-07 11:58:51
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -8
Szkoda pieniędzy.Lepiej dać bezrobotnym
~Fantastic
2019-08-07 11:10:34
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ciekawe, jak zostaną przez rowerzystów i rolkarzy pokonane schody przy górce pafawag i przy kładce na Hallera. Mam nadzieję, że dobudują tam podjazdy lub zrobią asfaltową nawierzchnię wokół górki.
~mix
2019-08-07 11:09:32
z adresu IP: (84.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Super. nie zapomnijcie o sciezce rowerowej co by potem jej na drodze nei upychac.
~Grzegorz
2019-08-07 10:53:35
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
A ja się pytam, gdie szeroko akrojone remonty torowisk? Gdzie południowa obwodnica starego miasta?
~Koko
2019-08-07 09:55:53
z adresu IP: (185.13.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo! To super wiadomość