Do Legnicy przyjechali przedstawiciele Straży Pożarnej z Wuppertalu

Karolina Kurczab, mh | Utworzono: 2019-08-07 15:34 | Zmodyfikowano: 2019-08-07 15:37
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Celem tej dwudniowej wizyty jest przede wszystkim pokazanie, że partnerstwo tych miast nie kończy się na sferze kulturalnej i promocyjnej. Strażacy z Wuppertalu przyjechali, by zobaczyć jednostki swoich kolegów - strażaków z Legnicy, ale też porozmawiać o różnicach i podobieństwach w ich codziennej pracy, wymienić się doświadczeniami. Jak się okazało standardy zarówno niemieckich jak i polskich jednostek są bardzo podobne. Padły dziś nawet deklaracje ze strony obu miast, że w razie potrzeby będą mogły na siebie liczyć.

- Goście zwiedzili nasze jednostki, specjalnie na tę okazję odbył się też dziś pokaz ratownictwa drogowego - tłumaczy Komendant Miejski PSP w Legnicy Wojciech Huk:

Do Legnicy przyjechał Komendant Wuppertalskiej Straży Pożarnej Ulrich Zander oraz jego zastępca Oliver Wilkes. Jak informuje zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz - padły dziś pewne deklaracje:

Jak przyznaje szef wuppertalskich służb pożarniczych Ulrich Zander dziś przekonał się, że sposób działania strażaków zarówno tych w Polsce jak i w Niemczech jest bardzo podobny, sprzęt również. Padły dziś także deklaracje obu miast, że w razie potrzeby będą się wspierać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama