Żużlowcy Betard Sparty Wrocław wygrali na wyjeździe z Falubazem

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-08-11 21:48 | Zmodyfikowano: 2019-08-11 21:48
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek (Radio Wrocław)

Starcie drugiej i trzeciej drużyny w tabeli ekstraligi zapowiadało się bardzo ciekawie. Dla obu drużyn zwycięstwo oznaczało szansę na to, by jeszcze awansować o jedno miejsce przed fazą play-off. Tę szansę zachowali Spartanie.

Lepiej starcie rozpoczęli gospodarze. Niespodziewanie niezbyt dobrze zaprezentował się Tai Woffinden i natychmiast wykorzystali to Martin Vaculik i Michael Jepsen Jensen. Na odpowiedź wrocławian nie trzeba było jednak długo czekać. Spartanie wygrali 5:1 trzy kolejne biegi i znacząco uciekli rywalom.

Zielonogórzanie przez całą resztę spotkania próbowali gonić dobrze przygotowanych wrocławian, ale ci mieli wszystko pod kontrolą. Gdy tylko żużlowcy Falubazu wygrywali bieg 4:2, to Sparta odpowiadała zwycięstwem 5:1. Dlatego przed biegami nominowanymi na tablicy wyników widniało 42:36 dla wrocławian.

W 14. biegu zwycięstwo zagwarantował Tai Woffinden. Anglik wygrał i zdobył cenne 3 punkty. Ostatnie miejsce w tym biegu zajął Gleb Czugunow, ale nie miało to już znaczenia. Było wiadomo, że Sparta to spotkanie wygra.

W 15. biegu honorowe punkty zdobyli zawodnicy Falubazu. Patryk Dudek i Vaculik już na początku wyprzedzili Macieja Janowskiego i Maxa Fricke'a i zmniejszyli stratę do dwóch punktów.

W tabeli Betard Sparta Wrocław zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 26 punktów. Prowadzi Fogo Unia Leszno, która ma na koncie 29 oczek. Jeżeli w następnej kolejce Sparta wygra z Unią i zdobędzie punkt bonuswy, wtedy fazę play-off rozpocznie jako lider tabeli po sezonie zasadniczym.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama