Spór o przedszkole na wrocławskim stadionie. "4 mln zł to za dużo"

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-08-13 08:29 | Zmodyfikowano: 2019-08-13 08:30
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Do tego czasu konieczne będzie przystosowanie pomieszczeń biurowych do potrzeb przedszkola. To będzie kosztować miasto 4 mln złotych. Radny miejski Robert Grzechnik z klubu PiS uważa, że to zdecydowanie za dużo.

Kacper Cecota, rzecznik miejskiej spółki, która zarządza wrocławskim stadionem odpowiada, że 4 mln zł to nie jest wygórowana kwota.

Przedszkole będzie zajmować w sumie powierzchnię ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wrocławianin
2019-08-14 10:02:15
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 2
85 tys na wyposażenie mieszkania 50m2? Chciałbym tyle mieć! Marzenia... Mi musiało wystarczyć 30 tys. Tak więc tłumaczenie rzecznika miejskiej spółki jest bardzo nietrafione... Ja wiem, że oni dużo zarabiają, ale zwyczajni ludzie takich luksusów nie mają.
~Sutryk ma kota
2019-08-14 09:00:29
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
To nie tylko największe przedszkole na świecie, ale i najdroższe. Wychodzi ca. 2 500 000 zł na jedno miejsce przedszkolne. A Sutryk majaczy, że kasy na edukację nie ma.
~Boże Nasz
2019-08-14 01:45:13
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 8
bierzemy przykład , BARYŁA z PŁOCKA wskazał nam Drogę !
~WrocLove
2019-08-13 13:58:56
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -14
Kropla w morzu potrzeb, panie Prezydent ! Ale dobre i to. Dzieci, to nasza przyszłość ! Im się to przedszkole po prostu należy ! Doskonała decyzja , biorąc pod uwagę szastanie przez PiS , pieniędzmi podatników, w niecałe trzy lata kwota 214.158.441 złotych jeszcze raz zaznaczam , z publicznych pieniędzy na „dzieła spadochroniarza " z Torunia ( a swoja drogą, kto to , skąd to, kto jego nasłał na Polskę i na czyje polecenie tak grabi ?) !!!! Panie Sutryk te 4 mln to jak na wstępie ... kropla w morzu potrzeb. Ma Pan nasze rozgrzeszenie ! Jeszcze Pan zapłać nauczycielkom w przedszkolach za wychowawstwo i będzie git .
~ewa
2019-08-13 12:40:04
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: -6
Oczywiście, że za dużo. Przecież to jest dla dzieci drugiego sortu. Pierwszy, pisowski sort, wysyła dzieci do prywatnych przedszkoli.
~Marek
2019-08-13 11:19:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz idioty
~Ola
2019-08-13 11:04:22
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: 14
4 miliony na przeróbkę gotowych pomieszczeń na przedszkole? Przecież to rabunek w biały dzień. Np, BUDOWA pensjonatu na 60 pokoi w Rowach, wraz z zakupem ziemi - 1,8 miliona.
~Leszek
2019-08-13 10:59:22
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 7
Schemat jest bardzo prosty. Zadłużenie miasta Wrocław,przejęcie gruntów przez instytucje finansowe udzielajace "wsparcia", podatek kastralny, wywlaszczenie Polakow z nieruchomości, sprzedaż mieszkań cudzoziemcom. I już jest kolorowa tecza nad Wrocławiem.
~qeg
2019-08-13 10:58:06
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ja też mogę powiedzieć za duzo i za mało równocześnie. No przecież to trzeba przeliczyć, a nie tak paplać...
~wrocławianin
2019-08-13 10:31:53
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Spécialités de la Maison to 4 mln zł za przedszkole. Kolejny absurd $utryka aby uzasadnić dalsze marnowanie publicznych pieniędzy na stadion. Stadion trzeba rozebrać albo sprzedać za 1 zł. Od razu będzie o kilkadziesiąt milionów złotych więcej rok w rok w miejskiej kasie. Bo jak na razie to stadion to puszka bez dna. A prezydent Wrocławia firmuje kolejny absurd.
~Fakty
2019-08-13 09:14:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -8
Ale jakby trzeba było wydać 10 mln na przedszkole przy kościele, to PiS'owiec głosowały na dwie ręce.
~Sutryk ma kota
2019-08-13 08:58:22
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wrocław będzie miał największe przedszkole na świecie. "Przedszkole będzie zajmować w sumie powierzchnię ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych." To nie jest ostatnie słowo Sutryka. Przedszkole za miliard zł.