Ponad 1,4...mln zł za wodę. Taki rachunek dostał mieszkaniec Jeleniej Góry

Piotr Słowiński, jk | Utworzono: 2019-08-16 12:08 | Zmodyfikowano: 2019-08-16 12:14
A|A|A

fot. zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

- Nie mam w mieszkaniu jeziora ani wodospadu na balkonie, więc "nieco" zdziwiła mnie ta kwota - śmieje się mężczyzna dodając, że dokument odebrała żona:

Zbigniew Rzońca, rzecznik spółki wodociągowej Wodnik mówi, że to zwyczajna pomyłka, za którą nie zostało firmie nic, jak tylko przeprosić. - Winę ponosi inkasent, który dane z licznika ciepłej wody wpisał do rubryki zimnej. System uznał, że skoro kwota jest mniejsza niż była, to musiał przekręcić się cały licznik, stąd gigantyczne kwoty i niemal 100 tysięcy ton wody wykazanej jako żużyta - wyjaśnia Rzońca:


Rachunek został skorygowany. Jak podkreśla Zbigniew Rzońca w ostatnich tygodniach problem był też z systemem informatycznym, który naliczył niektórym odbiorcom zero złotych za wodę. Te błędy tez są korygowane.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wrocławianka
2019-08-29 05:31:06
z adresu IP: (185.174.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przynajmniej widać, że się ludzie myją. Nie to co we Wrocławiu. Wejdźcie do tramwaju albo do jakiegokolwiek miejsca użyteczności publicznej - taki smród jedzie od ludzi, jak od wieśniaków rozrzucających gnój w polu. Niektórzy cuchną jakby się z pół roku nie myli. To i rachunki za wodę mają niskie. Nie bez powodu cały Dolny Śląsk na Wrocław mówi "Wsiocław". O czymś to świadczy. Fakt, że mieszkańcy Wrocławia to potomkowie kmiotów z zabużańskich wsi jeszcze nie usprawiedliwia, żeby śmierdzieć jak wsiur. Z czym my do Europy?
~wasabi co smrodem wabi
2019-08-29 05:20:09
z adresu IP: (89.238.xxx.xxx)
Ocena: 14
Pewnie pół Wrocławia zjechało się myć, stąd taki wysoki rachunek. U nas we Wrocławiu to dopiero brud, smród, można takiego syfa złapać, że nawet szczury będą się krzywić od smrodu. Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~Fafik
2019-08-23 12:17:37
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 3
A w Wałbrzychu myślicie jest inaczej. W spółkach pracują całymi rodzinami. Oni mają, reszta płaci.
~basenik
2019-08-19 23:59:59
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 2
u mnie była awaria (pod naszą nieobecność ) ,pękł zawór i przez cały weekend woda lała się do basenu. Basen się przelał i woda wylewała się na ogród.Rachunek za miesiąc przyszedł 3000 zł.Napisałam pismo do prezesa ,ze to była awaria i żeby naliczyli tylko koszty wody ,a ścieki odjęli(ścieki droższe od wody)uśredniając rachunki rocznego zużycia wody i ścieków.Prezes powiedział ,ze go to nie interesuje ,awaria to mój problem.
~Raddzio
2019-08-17 08:25:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Chyba Jack Daniels leciał z kranu
~Mija
2019-08-17 07:03:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja płacę do komornika te same rachunki co już zapłaciłam za wodę byłam w wodociągach nic z tym nie robią a komornik też to olał oni to oszuści i złodzieje.
~Ździch
2019-08-17 01:53:06
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wodnik to podła firma, wie to każdy kto miał z nimi do czynienia, nieudolność - od prezesa do kasjerki w okienku - skrywana za zasłoną z arogancji i chamstwa.
~Mickey
2019-08-16 23:42:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Johny Walker chyba z kranu zapodali
~calkiem serio
2019-08-16 23:31:48
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Australia, miasto Alice Springs, teren pustynny, 1m3 wody z sieci kosztuje nieco ponad 1 $ australijskiego. A teraz sobie przeliczcie, ile to jest.
~Jack Daniels
2019-08-16 23:19:40
z adresu IP: (195.175.xxx.xxx)
Ocena: -6
Raz Sierpem Raz Młotem pisowską hołotę
~Fortepian
2019-08-16 22:00:14
z adresu IP: (151.20.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja zapłaciłem 1500 moje dochodenie prawdy komunalka w Grodzisku olala nie mogę się doprosić by założono podwójny licznik klasyczny o ten elektroniczny Dyrektor komunałki jest nieslowny i niema NATO rady
~Koniu Nysa
2019-08-16 21:38:41
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tylko by okraść obywateli skurw..yny,ale kiedyś za to zapłacicie własnymi łbami ktoś się kiedyś wku..ia i was odjebie zresztą już to powoli robią
~Wodnik
2019-08-16 21:24:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Najlepiej zwalić na system informatyczny, ten cały wodnik powinni rozpier....., wiecznie przekręty i podwyżki.A oczyszczalnia jak smierdziała tak dalej śmierdzi.
~Annadi
2019-08-16 20:44:07
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -13
Słyszałam, że w Jeleniej ponoć najdroższa woda w Polsce ale, że aż tak? ????
~Adi
2019-08-16 20:30:10
z adresu IP: (188.125.xxx.xxx)
Ocena: -9
Zatrudniają młode kretynki które tylko patrzą w Internet w telefonie albo marzą o bogatym nadzianym jeleniu co będzie je utrzymywał
~Ewa
2019-08-16 15:53:33
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moi rodzice w Jaśle też dostali kiedyś taki rachunek. Coś koło półtora miliona. Komuś przecinki odmówiły posłuszeństwa. Na szczęście sprawa szybko się wyjaśniła.
~lolek
2019-08-16 15:27:00
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -6
woda jest za droga, to złodziejstwo w biały dzień
~Jeleniiogorzanka
2019-08-16 14:47:25
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -14
Jelenia Góra to stan umysłu, miasto nazywane jest Jelenia Dziura sama bieda, patola, przekręty. Co chwila ktoś plajtuje, biznes niewytrymuje, co chwila kogoś tłuką, pełno samych żuli na ulicy. Budynki stare nieremontowane.
~to
2019-08-16 13:22:41
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 12
właśnie jest fikcyjna faktura - gdzie prokurator ??!!!