Podium Grega Van Avermaeta na zakończenie Binck Bank Tour

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-08-19 07:00

Imprezę zdominowali reprezentanci gospodarzy. Belgijscy kolarze zajęli cztery czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Binck Bank Tour. Triumfował Laurens De Plus (Jumbo-Visma), a na ostatnim, siódmym etapie z metą w Geraardsbergen najlepszy okazał się jego rodak Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).

Zaliczany do cyklu World Tour wyścig w Belgii i Holandii kończył się niedzielnym etapem długości 178 kilometrów, najbardziej wymagającym w tej imprezie. Emocji nie brakowało, do mety dojeżdżali pojedynczy zawodnicy lub niewielkie grupki.Najszybszy tego dnia okazał się Naesen, który nieznacznie wyprzedził kolarza grupy CCC Grega Van Avermaeta. Trzecie miejsce, tracąc cztery sekundy, zajął ich rodak Laurens De Plus i dzięki temu triumfował w całym wyścigu. Czwarty był Van Avermaet - 37 sekund straty.

W wyścigu wzięło udział dwóch Polaków. Michał Gołaś (Ineos) zajął ostatecznie 29. miejsce, ze stratą 7.31, a Łukasz Wiśniowski (CCC) był w klasyfikacji generalnej 62. - strata 19.44.