Kolejne problemy z budową Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-08-22 15:37
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei po raz kolejny przełożyła termin składanie ofert w przetargu na budowę fragmentu południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, prowadzącego do Bielan Wrocławskich przez Wysoką.

Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego, tłumaczy, że otwarcie ofert przesunięto na koniec sierpnia, ponieważ w sprawie przetargu wpłynęło ponad 800 zapytań. Zniecierpliwieni są już mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia. Rozważają organizację 2 września protestu. Zablokowany byłby wjazd do Wrocławia od strony ul. Ołtaszyńskiej.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca podpisano umowę na budowę drugiego fragmentu południowego odcinka - od ronda w Żernikach Wrocławskich do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. Droga ma być gotowa pod koniec 2021 roku.

Problemy są także północnym odcinkiem obwodnicy, prowadzącym z Łan do Długołęki. Wykonawca - firma Strabag - zażądał dodatkowych pieniędzy, chodzi o 70 mln zł. Urzędnicy wciąż prowadzą negocjacje z firmą, ale według nieoficjalnych informacji Radia Wrocław wszystko wskazuje na to, że województwo będzie szukało nowego wykonawcy i zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Decyzja może zapaść jeszcze w tym miesiącu.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MarszŁek winny
2019-08-24 07:03:22
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Prezydent Wrocławia nie ma nic do realizacji tej inwestycji. Robią ją służby marszałka województwa. Czytamy ze zrozumieniem
~Michu
2019-08-24 05:18:32
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 2
Z jednej strony, opóźnienia w budowie dowodzą, że ktoś ma interes w tym, żeby ta obwodnica nie powstała. Żenujące podejście zarówno prezydenta jak i marszałka. Brawo panowie nieudacznicy. Będziemy pamiętali przy kolejnych wyborach! Z drugiej strony, jestem za ograniczeniem wjazdu do ścisłego centrum. Powinno się zamykać kolejne drogi i wyłączać co raz to większe strefy z ruchu. Pomoże to niektórym, w podjęciu decyzji o przerzuceniu się na komunikację miejską - tak jak zrobiłem to ja. Nie odpuszczamy tematu! Widzimy się 2 września!
~wrocławianin
2019-08-23 23:20:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
$utryk nie ogarnia komunikacji we Wrocławiu.
~bezpartyjny
2019-08-23 13:43:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wschodnia Obwodnica Wrocławia - to Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podległą marszałkowi A nie prezydentowi więc pretensje proszę kierować do Marszałka Przybylskiego , który obecnie jest w koalicji z PIS
~Kierowca
2019-08-23 11:31:27
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jeżeli wpłynęło 800 zapytań, to oznacza, że przetarg był źle przygotowany. Gdyby był odpowiednio precyzyjny, nie zadano by tyle pytań. Dziwi mnie tylko upór Urzędu Marszałkowskiego - Panów Przybylskiego i Myrdy, że nadal nie doszło do zmian personalnych w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei.
~BidaWrocław
2019-08-23 08:44:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
Budowa nie idzie, ale za to rozbiórki i szykany wiedeńskie pełną parą. Po $utryku tylko zgliszcza zostaną.
~Strabag rules
2019-08-23 07:58:02
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dlaczego ten wykonawca nadal może w Polsce brać udział w przetargach narażając nas na takie opóźnienia oraz utratę dotacji z UE?
~~Kutryk
2019-08-22 23:33:41
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 11
Załóżmy Stowarzyszenie "Kierowcy Wrocławia" i walczmy z totalną indolencja magistratu i urzędu w sprawach komunikacyjnych- to dyletanci w białych koszulach
~Karamba
2019-08-22 23:25:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Doraźnie to szybka przebudowa ronda Ojca Pio, z prawoskretami na Wysoka i Oltaszynska i mamy rozkorkowaną Zwycięska ale ch..., po co coś ulepszyć i przebudować, jak można tylko rozbierać estakady i malować buspasy
~Krzyki
2019-08-22 21:44:33
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 8
Od Łan do Długołęki sam Ratusz strzelił sobie w stopę. Przetarg wyłonił wykonawcę chyba dwa lata temu, ale oddziaływanie środowiska, traszki, żabki, motylki itd, cała procedura trwała za długo. W wyniku opieszałości, ceny poszły w górę a...Sutryk ma mniej kasy, jak wcześniej. Ot....bigos... Ciekawe, skąd kasę wziąć na S8 w kierunku Kudowy, tylko w granicach powiatu wrocławskiego..... Niedoczekanie. Niemce kurek przykręciły bo nie widać by Peło w koalicji zwyciężyło.... Ha ha ha....
~Mieszkaniec Ołtaszyna
2019-08-22 21:35:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
Jestem za protestem. Mieszkam na Ołtaszynie od 35 lat i mam dość niekompetencji urzędasów. Tak się nie da żyć! Wydali pozwolenie na budowę favelii dla tysięcy mieszkańców, a drogi takie jak Hitler zostawił. Dość tego. SUTRYK! Bierz się do roboty!
~L-56
2019-08-22 21:01:12
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 7
A kiedy skończą obwodnicę śródmiejską od ul. Poświęckiej do Krzywoustego?
~waldek
2019-08-22 20:53:51
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 18
blokada wrocławia powinna nauczyć urzedników zdrowego myślenia. Buspasy, przystanki wiedenskie i h.... wie co jeszcze , czy naprawdę to jest potrzebne wrocławianom ??? ktoś ich się pytał czy chcą ????? NIKT !!!! Urzednicy i pan prezydenta poprzedni i obecny mają totalnie w d.... mieszkańców, wywalają kasę na lewo i prawo na bzdury, a ulice sa dziurawe, niektóre to od 100 lat nie remontowane. To jest Wrocław, który coraz bardziej mi się nie podoba.
~egu
2019-08-22 20:05:47
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
,,Dolnośląska Służba Dróg i Kolei" - co to jest ? kolejny twór do zarabiania kasy na przetargach dla ludzi z samorządu ?
~egu
2019-08-22 20:04:48
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
,,Dolnośląska Służba Dróg i Kolei" - a co to za twór ? kolejny dla dania zarabiania kolegom ludzi z samorządu ?
~paco
2019-08-22 19:29:06
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie ma jeszcze tego w eterze ale wróble ćwierkają o totalnym bankructwie finansowym województwa dolnośląskiego, teraz jest poszukiwanie miękkiego lądowania Przybylskiego et consosortes.
~Antek
2019-08-22 19:05:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Czy tak trudno zrozumieć że w tym roku do dopłaty było 70 mln a w przyszłym będzie 150.
~Grzegorz
2019-08-22 17:17:33
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 14
Co tu komentować? Wyburzanie idzie. Budowanie coś nie chce.
~Paweł
2019-08-22 17:00:18
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 14
"Zniecierpliwieni są już mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia. Rozważają organizację 2 września protestu. Zablokowany byłby wjazd do Wrocławia od strony ul. Ołtaszyńskiej." Na ich miejscu wywiózłbym raczej na taczkach z Urzędu Marszałkowskiego urzędników, przez których mamy taki stan "zaawansowania" budowy jak mamy, z Cezarym Przybylskim na czele.
~sero
2019-08-22 15:54:37
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 14
Zakorkowane będzie coraz bardziej centrum w okolicy Placu Społecznego, Pl.Grunwaldzkiego - świetne rozwiązanie strategiczne MZD - trzeba być wybitnym fachowcem od układów komunikacyjnych miasta