Zwycięstwa KPRu Kobierzyce i Metraco Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-08-23 19:30 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 19:30

W pierwszym dniu rozgrywanego w Kobierzycach międzynarodowego turnieju piłkarek ręcznych miejscowy KPR wygrał z czeskim Sokolem Poruba 34:31, a Metraco Zagłębie Lubin pokonało austriacki HIB Graz 40:23.

Mecz KPRu z Sokolem był wyrównany. Po kilkunastu pierwszych minutach na prowadzenie wysforował się zespół z Czech. Dobra, uważna gra,  pozwalała utrzymywać niewielkie prowadzenie niemal do ostatnich minut spotkania.

Końcówka spotkania należała jednak do KPRu. Kilka udanych kontrataków, dobre występy młodych wychowanek klubu pozwoliły w ostatnich minutach na pokonanie czeskiego zespołu. Tytułem MVP spotkania została wyróżniona rozgrywająca Kinga Jakubowska.

KPR Gminy Kobierzyce – DHC Sokol Poruba 34:31 (14:15)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 1, Ilnicka 2, Tomczyk 1, Wesołowska 2, Janas 5, Kuriata, Wiertelak, Kozioł, Mokrzka, Ivanović 1, Walczak 3, Koprowska 3, Despodovska 7, Mazurkiewicz, Wicik 1, Michalak 1.

Sokol: Mylkova, Konecna 2, Smetkova 4, Miskova, Andryskova 6, Polaskova 10, Prasivkova 1, Muckova, Zemanovicova, Desortova 7, Novobilska, Krebs, Baumbachova 1.

Drugi mecz między Metraco Zagłębia Lubin i austriackim HIB Graz dostarczył również wiele ciekawych sportowych wrażeń. Dodatkowego kolorytu meczowi dodawał fakt, że po obu stronach boiska spotkały się ze sobą, tym razem w roli trenerek, przyjaciółki z boiska. Bożena Karkut i Lolita Magelinskas grały kiedyś razem w tym samym zespole mistrzyń Austrii - Hypo Niederösterreich.

Ekipa z Austrii przyjechała do Kobierzyc znacznie osłabiona brakiem pięciu podstawowych zawodniczek, które musiały pozostać w domu reprezentując klub w obowiązkowych rozgrywkach juniorskich. Mimo trudności drużyny z Austrii początek spotkania był zaskakująco wyrównany. Ambitne zawodniczki przez wiele minut dawały sobie radę z obroną Zagłębia, przy wielu pomyłkach strzeleckich przeciwniczek. W dalszych minutach spotkania przewaga Metraco Zagłębia się powiększała, by ostateczny wynik spotkania zakończyć 17 bramkową przewagą. Mimo wysokiej przewagi Polek tytuł MVP spotkania otrzymała zwyciężczyni największej liczby bramek – Anne Albek z HIB Graz.

Metraco Zagłębie Lubin – HIB Graz 40:23 (18:10)

Metraco: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova 5, Stanisławczyk 2, Grzyb 2, Kocińska, Hartman 1, Trawczyńska 4, Wasiak, Buklarewicz 6, Górna, Miłek 2, Ważna, Galińska 1, Zawistowska 7, Machado Matieli 1, Noga 4, Belmas 2, Pielesz 2, Milojević 1

HIB: Skerlak 3, Gupper 1, Wieder, Bagaric, Wieder 1, Goriupp, Rinner 3, Bajric 1, Schweighofer 1, Albek 11, Vallant, Davidovic 2, Klick, Krenn.

Jutro o 16 KPR zagra z Metraco Zagłębiem, a o 18 Sokol zmierzy się z HIB.