Balet, orkiestra, teatr, słuchowisko (WIDEO, AUDIO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-08-27 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-08-27 22:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Joanna Szymajda, kierownik baletu Opery Wrocławskiej, zespołu, który doskonale wręcz się rozwija, a jedna z jego liderek Natsuki Katayama - przypominamy - została laureatką naszych tegorocznych Emocji. Opowiadamy o nowym sezonie, pierwsze wydarzenia już za chwilę. 3 września gościnny pokaz polsko-japońskiego projektu 'Młody duch tańca'. Jego współautorami są świetni soliści: Shoko Nakamura i Wiesław Dudek.

Reprezentanci Filharmonii Uniwersyteckiej, która występuje regularnie od tego roku w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Szefem artystycznym jest profesor Wiktor Kuzniecow, w orkiestrze znakomici muzycy, wirtuozi swoich instrumentów, jak skrzypek solista Marcin Ostrowski. Przed najbliższym koncertem-upamiętnieniem 1 września 1939 rozmawiamy także o repertuarze na nowy sezon. Wraz z wymienionymi panami w studiu też Wiesław Małucha, szef programowy i kompozytor.

Zwrot, czyli festiwal dolnośląskich teatrów offowych. Jesteśmy towarzyszem i patronem medialnym tego wrześniowego wydarzenia. Dziś w przedzwrotowym cyklu spotykamy się z Agnieszką Bresler, aktorką i reżyserka, której karierę obserwujemy od kilku lat. Co nowego u niej i w Kolektywie Kobietostan? Oraz z Teatrem Układ Formalny w osobach Adama Michała Pietrzaka i Macieja Rabskiego. Idziemy w stronę najnowszej premiery Układu (lalkowej), ale pytamy też o inne teatralne sprawy, inspiracje, doświadczenia offowców.

Jakub Tabisz z Instytutu Grotowskiego o Olimpiadzie Teatralnej, na którą wybiera się w tym tygodniu wrocławski Teatr ZAR (pokażą 'Anhellego.Skowyt'). To dziewiąta edycja wielkiego święta światowego teatru, odbywa się w dwóch krajach: japońskiej Toga i Sankt Petersburgu. Pamiętamy, że w 2016 roku gościł olimpiadę Wrocław, wtedy Europejska Stolica Kultury.

Rozmowa z Januszem Łastowieckim, kierownikiem literackim Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Dobrze wiecie, że zachęcamy od pewnego czasu do teatralnych wyjazdów nieopodal. Zachęcimy i teraz, w Zielonej we wrześniu np. festiwal plenerowy Monte Verde. Ale głównym tematem będzie książka Janusza Łastowieckiego o fenomenie słuchowisk radiowych, napisana również na bazie tych powstałych w Radiu Wrocław, tworzonych przez Ewę Góral.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama