Cracovia - KGHM Zagłębie: Pojedynek trenerów

| Utworzono: 2009-10-02 01:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Lenczyk przejął Zagłębie w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu i awansował z drużyną do ekstraklasy. Władzom w klubie nie udało się jednak przedłużyć z nim umowy i w efekcie do Lubina trafił Andrzej Lesiak. To nie był dobry wybór, bo zespół rozpoczął od kompromitujących porażek i w efekcie Lesiak z hukiem wyleciał z zespołu. Przyszedł Smuda i tak jak Lenczyk po Robercie Jończyku całkowicie odmienił oblicze Zagłębie. Teraz doświadczeni szkoleniowcy zmierzą się ze sobą.

To będzie trudne zadanie, bo kto jak kto, ale Lenczyk piłkarzy w Lubinie zna bardzo dobrze. Do tego stopnia, że przy pierwszej okazji Michała Golińskiego ściągnął do Cracovii. Ale o sile Zagłębia ostatnio stanowią Ci, których sprowadził Smuda, czyli Mouhamadou Traore i Martins Ekwueme. I to na Traore będzie spoczywał ciężar gry w ataku, bo kontuzjowany jest Iljan Micanski. Nie zagrają także Michał Stasiak i Szymon Pawłowski, czyli ulubieńcy Lenczyka.

Ale trener Cracovii także nie będzie mógł wystawić najsilniejszej jedenastki. Urazy wykluczyły Dariusza Pawlusińskiego i Arkadiusza Barana.

Prestiżowy pojedynek trenerów będzie też bardzo ważnym meczem o punkty. Bardziej potrzebuje ich Zagłębie, choć Cracovia ma ich na koncie tylko o trzy więcej. W Sosnowcu na pewno nie zabraknie emocji. Spotkanie od 17.45 będziemy relacjonować w Radiu Wrocław.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama