Konflikt między zwolennikami i przeciwnikami wójta

Piotr Słowiński, d | Utworzono: 2019-08-29 09:55 | Zmodyfikowano: 2019-08-29 09:56
A|A|A

(fot. Piotr Słowiński)

Tych drugich jest w radzie więcej, więc podczas obrad dochodzi do absurdalnych sytuacji. I tak podczas ostatniego posiedzenia radni zamiast załatwić sprawy pobliskich wsi zajmowali się: uznaniem skargi na radnego za niedopuszczalną, uznaniem petycji za niezasługująca na uwzględnienie, odrzuceniem skarg na przewodniczącą i komisję rewizyjną oraz przyjęciem trzech skarg na wójta.

Ale na tym nie koniec.

Gorąca atmosfera panowała też przy omawianiu budżetu. Przeciwnicy wójta zgłosili poprawki do... poprawek ale nie na piśmie tak by pozostali nie mogli się do nich odnieść. Pytany przez naszego reportera radny Adrian Zioła czy nie szkoda czasu na takie przepychanki, odpowiedział.

Więcej o tym co dzieje się w wiejskiej gminie Lubań mówić będziemy dziś w magazynie reporterów Radia Wrocław po 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Janusz
2019-08-31 10:07:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cyrk. I to za pieniądze podatników. Kto wreszcie te towarzystwo wzajemnej adoracji rozgoni? Jest jakaś kontrola nad tymi psełdo-radnymi?
~Mieszkaniec
2019-08-30 09:27:18
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ponadto Pan Redaktor może zapoznać się z porzednimi posiedzeniami rady gminy (na stronie gminy są filmy z porzednich sesji)gdzie wyraźnie widać obecność pani A.U na prawie każdej sesji w roli słuchacza, gdzie w przerwach sesji na korytarzu instruuje przychylnych jej radnych, co mają robić podczas sesji.
~Mieszkaniec.
2019-08-29 20:26:01
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wszyscy wiedzą,że opozycyjnymi radnymi do wójta kieruje p.A.U - była wicewójt.To zemsta za przegrane wybory i próba siłowego przejęcia władzy.Dziwne, że Pan Redaktor o tym nie wie.Na tym polega właśnie problem w tej gminie iz radni sa przez ową osobę sterowani aby bronić jej interesu zamiast dbac o interesy mieszkanców.Pan Wójt też ma dużo za uszami.
~Obserwatorium
2019-08-29 18:45:55
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ależ niezależna prasa "obiektywnie" pokazuje sytuację w gminie.Moze uczciwie trzeba przedstawic strone radnych,którzy mają inną koncepcje rozwoju gminy.Wojt ma problem z tym ,że rada nie jest tak posłuszna.jak poprzednia.To się nazywa demokracja!
~słuchacz
2019-08-29 17:25:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
takich radnych to na widły i pogonic ...robia cyrk w gminie pod wpływem przegranej ..
~Mieszkaniec gminy
2019-08-29 13:30:00
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak widać kolejne ,,obiektywne" media ???????????? szkoda, że redaktor nie puścił wszystkich wywiadów jakie przeprowadził. Bał się, że ludzie będą innego zdania niż pan wójt i jego radni, a prawda wyjdzie najaw. Kolejne odniesienie do artykułu jak wygladają głosowania żyjemy w państwie gdzie panuje system demokratyczny i większość głosów decyduje a nie jak pan wójt chce to tak ma być. Radni z ramienia wójta co rusz ukazują jak są świetnie przygotowani i uważają podczas sesji np. wnosząc wniosek o odczytanie skargi która będzie rozpatrywana w następnym punkcie a nie skończyli rozpatrywać poprzedniego. Kolejny ,,zarzut" iż jeden z opozycyjnych radnych nie dał swojego wniosku dla pozostałych ale patrząc obiektywnie radni wójta zgłaszając swoje wnioski nie dają je na piśmie pozostałym więc jak to jest jedni mają dawać drudzy nie? Czy nie jest to hipokryzja? Zachowanie radnego w stosunku do drugiego radnego że nabazgrolił coś i rząda aby wszyscy poprali jak to wygląda, podziwiam Pana który zachował spokój w sosunku do takiego zachowania. Mam nadzieję że ludzie obejrzą sesję i wyrobią sobie własne zdanie również zapraszam do czytania rzetelnych i obiektywnych informacji podpartych dokumentami i zdjęciami znajdują się one na facebook'u na stronie Informacje radnych gminy lubań.
~dziecko we mgle
2019-08-29 09:59:42
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jak widać drogich radnych jest za dużo.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.