Najazd pisarzy na Prozę, norodowo-dolnośląskie czytanie i cypryjskie klimaty [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-08-31 18:16 | Zmodyfikowano: 2019-09-01 20:43
A|A|A

Tomasz Zaród w studiu RWK

Paweł Sołtys, Monika Sznajderman, Agnieszka Pajączkowska, Małgorzata Domagalik, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Gutowska- Adamczyk a wszyscy z premierowymi książkami odwiedzą we wrześniu Klub Proza Wrocławskiego Dom Literatury. O tych spotkaniach oraz nowym projekcie pt. Szkoła Gatunku, wrześniowym bookowisku i premierach wydawnictwa Warstwy „Korespondencji" Różewiczów i Voglerów oraz niezwykłym wydaniu książki dla dzieci pt.„Pepe i Melek na tropie" Grażyny Lutosławskiej i Roberta Romanowicza opowiedzieli Waldemar Mazur i Agata Matkowska z WDL.

Po godzinie 17:00 naszym gościem był Jarosław Perduta, dyrektor Dolnoślaskiego Centrum Filmowego. Porozmawialiśmy nie tylko o jesiennych planach, premierach i adaptacjach literackich na dużym ekranie, ale także zaprosiliśmy na Narodowe Czytanie w kinie DCF, czyli kontynuacji niezwykłej akcji z ubiegłego roku, gdy dolnośląscy artyści (i nie tylko) przez kilkanaście godzin czytali arcydzieła polskiej literatury.

Zbliżający się wieczór pełen muzyki na żywo, hellenistycznych gawęd, ilustrowanych fotografiami, a przede wszystkim rozmów o świetnej literaturze, czyli coś dla pasjonatów kultury greckiej i cypryjskiej zapowiedział Tomasz Zaród, szef wydawnictwa „Książkowe Klimaty". Pretekstem do zorganizowania takiej imprezy będzie premiera „Albumu z opowieściami" Antonisa Georgiou, oraz promocja powieści Emiliosa Solomou „Nienawiść to połowa zemsty" a przede wszystkim wizyta w Wrocławiu obu autorów, laureatów Europejskich Nagród Literackich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama