Eurobasket2009: Polacy za burtą. Ostatni mecz Wójcika

| Utworzono: 2009-09-17 03:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

"Hiszpanie byli bardzo dobrze dysponowani i zagrali na wysokiej skuteczności. My od ostatniego meczu mieliśmy problem w ataku i nie mogliśmy się wstrzelić. Jak się nie trafia, to ciężko wygrać mecz. Swojego występu nie chcę oceniać. Na pewno to był mój ostatni mecz w reprezentacji" - powiedział po spotkaniu Adam Wójcik.

Wójcik rozegrał w kadrze 149 spotkań, a wychodząc na parkiet w Łodzi zaliczył swoje czwarte mistrzostwa Europy. Jego największym sukcesem były dwa siódme miejsca, które osiągnął z zespołem w 1991 i 1997 roku.

W trakcie 20-letniej kariery w reprezentacji Polski "Oława" zdobył 1821 punktów, czyli średnio 12,2 na mecz. Byłoby ich więcej, ale z powodu kontuzji łydki Wójcik od początku Eurobasketu nie grał.

Przez koszykarzy w kraju nazywany "Profesorem", podczas mistrzostw Europy dostał jeszcze jeden przydomek - "The Legend". To najlepiej oddaje kim był Adam Wójcik dla reprezentacji Polski.

Koniec kariery reprezentacyjnej nie oznacza, że nie będziemy mogli oglądać go w akcji. Najlepszy strzelec w historii polskiej ekstraklasy w najbliższym sezonie będzie bronił barw PGE Turowa Zgorzelec.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.