Vuelta a Espana: Roglić wygrał czasówkę. Bevin z CCC drugi

BT, PAP | Utworzono: 2019-09-03 18:37 | Zmodyfikowano: 2019-09-03 19:14

Nowozelandczyk na 36-kilometrowej trasie stracił do zwycięzcy 25 sekund. Trzeci, ze stratą 27 sekund, był Francuz Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step). Najlepszy z Polaków - Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był 19. Stracił do zwycięzcy 2.26.

Po dziesiątym etapie Roglic ma dużą zaliczkę nad następnymi kolarzami - wyprzedza o 1.52 mistrza świata Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar) oraz o 2.11 Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana). Na czwarte miejsce spadł dotychczasowy lider Nairo Quintana. Kolumbijczyk z ekipy Movistar traci do Roglica równe trzy minuty.

Majka awansował z ósmej na siódmą lokatę, a jego strata do prowadzącego Słoweńca wynosi 5.42.

To już ósma zmiana lidera w tegorocznej edycji Vuelty, a Roglic jest szóstym kolarzem, który założył czerwoną koszulkę.

"Próbowałem jechać jak najszybciej od początku do końca, i to się opłaciło" - skomentował 29-letni Roglic. Były skoczek narciarski nie schodzi w tym sezonie z wysokiego poziomu. Wygrał dwa wyścigi etapowe Tirreno-Adriatico i Tour de Romandie, a na początku czerwca zajął trzecią lokatę w Giro d'Italia.

W środę peleton powróci do Hiszpanii, choć start 11. etapu nastąpi jeszcze we francuskim Saint-Palais. Kolarze będą finiszować w Urdax-Dantxarinea w Kraju Basków.