Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (9.09-15.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-09-08 15:10 | Zmodyfikowano: 2019-09-08 15:10
A|A|A

Biegowy weekend rozpocznie w regionie Garmin Ultra Race. To impreza, która w piątek i sobotę (13-14.09) odbędzie się w Radkowie. Do wyboru cztery dystanse: 81, 53, 24 i 9 kilometrów. Wszystkie prowadzą szlakami turystycznymi Gór Stołowych i Broumovskich Sten. Suma przewyższeń, w zależności od dystansu wynosi od pół do dwóch i pół kilometra. Najdłuższy dystans Garmin Ultra Race wystartuje już w piątek o godz. 5.00 nad zalewem w Radkowie przy ul. Kolonia Leśna.

Drugi wrześniowy weekend to święto biegania we Wrocławiu. Zanim miasto opanują maratończycy w sobotę 14.09 rozegrany zostanie WrocWalk Marathon. To rekreacyjno-turystyczny marsz bez wyznaczonej trasy, ani pomiaru czasu. Po otrzymaniu mapy z zaznaczonymi obiektami, uczestnicy sami wybierają kolejność odwiedzania poszczególnych miejsc. W tym roku po raz pierwszy do wyboru będą dwie trasy: „Wrocławskie muzea” oraz „Wrocławskie świątynie i kościoły”. Za ich pokonanie w dowolnym tempie otrzymują na mecie – Stadionie Olimpijskim – pamiątkowy medal.

15 września na trasę ruszą natomiast uczestnicy 37. PKO Wrocław Maratonu. Bieg - tradycyjnie już - rozpocznie się i zakończy na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego, a uczestnicy pokonają ulicami miasta ponad 42 kilometry. Start w niedzielę o godzinie 9.00. Będzie to ostatni w stu procentach miejski maraton. Od przyszłego roku bieg na królewskim dystansie ma startować z podwrocławskich miejscowości.

W sobotę 14 września tradycyjny Świeradów Run. Impreza zakończy górską rywalizację w cyklu Superbieg 2019. W programie biegi alpejskie na 15 oraz 10 kilometrów. Można także wystartować w znacznie łatwiejszej górskiej rywalizacji na niespełna 3-kilometrowej trasie. Początek zmagań w sobotę o godz. 11.00 przy dolnej stacji Kolei Gondolowej w Świeradowie-Zdroju.W sobotę Oleśnica już po raz 35. uczci pamięć wybitnego polskiego maratończyka. 14 września rozegrany zostanie Memoriał Bogusława Psujka, czyli Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów. Panie będą mieć do pokonania 6,5 kilometra. Start o godz. 12.00 z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Brzozowej. Trasa prowadzi po nawierzchni tartanowej, asfaltowej i szutrowej. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci ze szkół podstawowych.

Run Hau, to bieg na rzecz czworonożnych przyjaciół ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Organizatorzy chcą zebrać jak najwięcej funduszy na karmę dla psiaków z miejskich schronisk. Zawody odbędą się 15 września we Wrocławiu. Trasa poprowadzona będzie ścieżkami Lasku Osobowickiego. Do wyboru dwa dystanse: 4 i 8 kilometrów. Start o godzinie 11.00.

Plon Serca - to bieg charytatywny, który odbędzie się 15 września w Parku Miejskim w Legnicy. Zawody mają formę sztafety, polegającej na przebiegnięciu 2,5 km przez każdego z czterech uczestników drużyny. Można też wystartować indywidualnie na 10 km. Każdy przebiegnięty kilometr będzie przeliczany na złotówki, przekazane potem na cel charytatywny. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i chorych, które są podopiecznymi Fundacji Plon Serca. Początek zmagań w niedzielę o godz. 16.00 przy stadionie lekkoatletycznym.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama