Ostatnia prosta przed 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonem

Bartosz Wiśniewski | Utworzono: 2009-09-01 22:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Tegoroczny maraton wrocławski jest pod wieloma aspektami wyjątkowy. Na dwa tygodnie przed startem zgłosiło się do udziału o tysiąc chętnych więcej niż w roku ubiegłym, nagrody zdecydowanie są bardziej atrakcyjne niż zeszłoroczne.

Także stawka startujących w tym roku we Wrocławiu jest imponująca, od Juliusa Kilimo z Kenii legitymującego się wyśmienitym rekordem sezonu (2h:11min,26sec.), przez Ukraińca Tarasa Salo, zwycięzcę z Wrocławia z 2007 roku, po członków Złotej Trójki Wrocław Maratonu: Grzegorza Lechowskiego, Jana Leśniaka i  Marka Musiała, czyli zawodników którzy ukończyli wszystkie wrocławskie maratony.

We wtorek start w 27 Hasco-Lek Wrocław Maratonie zapowiedział także srebrny medalista Olimpijski z Pekinu, wrocławianin Paweł Rańda, który zapowiada że jest w stanie pokonać dystans 42 kilometrów 195 metrów w okolicach czterech godzin. Wyjątkową rolę będzie pełnił Andrzej Pigla, żołnierz pełniący służbę w Kabulu na misji pokojowej. Pokona on dystans maratonu równolegle do imprezy wrocławskiej , pełniąc rolę ambasadora Wrocław Maratonu.

Wszystkich chętnych którzy jeszcze nie zdecydowali  się  na start w 27 Hasco-Lek Wrocław Maratonu, serdecznie zapraszamy. Zapisów można dokonywać do 13 września na godzinę przed startem.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama