Polscy tenisiści, z Hurkaczem i Kubotem na korcie, wygrywają z Luksemburgiem

PAP | Utworzono: 2019-09-13 16:44 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 13:05

Pojedynki singlowe wygrali Kamil Majchrzak - z Chrisem Rodeschem 6:2, 6:3 oraz Hubert Hurkacz - z Christophe'em Thollem 6:3, 6:3. Później w deblu Hurkacz w parze z Łukaszem Kubotem wygrali z Rodeschem i Tomem Diederichem 6:1, 6:4.

Już w czwartek - po dwóch udanych spotkaniach - Polacy byli pewni co najmniej drugiego miejsca w tabeli grupy A, dającego prawo startu w barażu o awans do Grupy II Davis Cup. Te mecze zaplanowano na marzec 2020. W piątek zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie, a w sobotę zmierzą się z Estonią albo z Łotwą o triumf w turnieju.

Biało-czerwoni rok temu wygrali z Rumunią 3:2 spotkanie 3. rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej i zapewnili sobie przepustkę na wyższy poziom. Później jednak nastąpiła reforma rozgrywek. Elita rywalizuje w turnieju, którego pierwsza edycja odbędzie się w listopadzie w Madrycie. Pozostałe drużyny zostały podzielone na poszczególne grupy. Decydujące znaczenie miał ranking, a Polacy zajmują w nim odległe miejsce z powodu kary odjęcia 2000 punktów za nieprzepisowo szybką nawierzchnię w meczu z Argentyną w Gdańsku w Grupie Światowej w 2016 roku. W ten sposób trafili do Grupy III.
Wynik meczu grupy A:

Polska - Luksemburg 3:0

Kamil Majchrzak - Chris Rodesch 6:2, 6:3
Hubert Hurkacz - Christophe Tholl 6:3, 6:3
Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot - Chris Rodesch, Tom Diederich 6:1, 6:4.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.