Nowy sezon w Instytucie Grotowskiego: Haitian Vodou i japońskie spektakle

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2019-09-19 06:32 | Zmodyfikowano: 2019-09-19 06:35
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na tej scenie 12 października zobaczymy "Wskazówki dla poddanych" w realizacji japońskiego teatru z Tokio. To nie jedyny spektakl z kraju kwitnącej wiśni jaki zagości we Wrocławiu. Na początku przyszłego miesiąca czeka nas jeszcze "Klasa Szaleńców" zespołu Ikenoshita. O tych propozycjach opowiada Monika Blige, dyrektor d/s programowych:

W nadchodzącym sezonie będą też przedstawienia teatru dokumentalnego. Pierwsze z nich zobaczymy 17 października a będzie to "Paraliż. Sprawa Igora Stachowiaka" w reżyserii Krzysztofa Kopki i Jakuba Tabisza. Tabisz przyznaje, że scenariusz pisało w nim życie:

To przedstawienie zobaczymy 17 i 18 października w sali Teatru Laboratorium w Przejściu Żelaźniczym w Rynku. Jednocześnie ośrodek Grotowskiego zaprasza na otwarte warsztaty teatru dokumentalnego. Pierwszym ich etapem jest nauka przeprowadzania wywiadów a potem uczestnicy skupią się na konstrukcji i dramaturgii scenariusza Zapisać się na nie można za pośrednictwem strony internetowej Instytutu. Liczna miejsc jest ograniczona.

Instytut Grotowskiego zaprasza również do nowo otwartej czytelni im. Ludwika Flaszena w Przejściu Żelaźniczym. Można w niej korzystać z księgozbioru podręcznego oraz przeglądać zasoby archiwum.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama