Muzyczne Archiwum RWK: Khan „Space Shanty”

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-09-20 13:00 | Zmodyfikowano: 2019-09-20 13:00
A|A|A

Khan „Space Shanty”


Dziś twórczość ta uważana jest za jeden z najbardziej ambitnych nurtów w historii rocka. Jest to zarazem prąd mało znany i niestety pomijany. Dlaczego? Może dlatego, że tworzyli ją Artyści, dla których poszukiwanie i potrzeba wyrażenia siebie była zdecydowanie ważniejsza niż produkcja kolejnej płyty, która spodoba się masowej publiczności.


Muzyczne Archiwum Radia Wrocław Kultura, w każdy piątek od 20.00 do 21.00


Jednym z nich był Steve Hillage. Muzyk, który co prawda urodził i wychował się w bliskim sąsiedztwie angielskiej stolicy, ale los dość przypadkowo i szczęśliwie jak się okazało rzucił go do Canterbury.

Jak potoczyła się jego wczesna kariera, co wspólnego miał z osobami zaangażowanymi w poczynania Led Zeppelin i The Moody Blues? Na te pytania odpowiemy słuchając debiutanckiej, a zarazem jedynej płyty kierowanego przezeń zespołu Khan. Albumu, który historii muzyki nie zmienił, co nie znaczy, że kosmiczna rudera ("Space Shanty") pokryła się rdzą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama