Yemaya, Taśmy rodzinne, sprawa Stachowiaka, Scena Kamienica, 40 lat Leopoldinum (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-09-25 16:00 | Zmodyfikowano: 2019-09-25 16:00
A|A|A

Hanna Marasz - reżyserka najnowszej premiery w Operze Wrocławskiej. Od 1 października na afiszu 'Yemaya - królowa mórz'. Kompozytora Zygmunta Krauzego pamiętamy ze świetnej 'Pułapki', a sam tytuł (tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk) z również znakomitej prapremierowej realizacji we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Te piękne (i szalone) lata 1990... Pierwszy kęs w polskim McDonalds, muzyka z walkmana, telewizyjny Zwierzyniec, kasety VHS i dobra z Peweksu... Maciej Marcisz napisał książkę, w której wracają tamte czasy, ale przede wszystkim w 'Taśmach rodzinnych' chodzi o tytułowe relacje w szerszym kontekście tamtego i tego kraju i czasu. Autor jest naszym gościem przed swoim spotkaniem we wrocławskich Tajnych Kompletach.

Jakub Tabisz - realizator 'Paraliżu. Sprawy Igora Stachowiaka'. Spektakl można zobaczyć w środę na Scenie na Świebodzkim oraz w październiku w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

Scena Kamienica. Przy ul. Lelewela 15 we Wrocławiu zainaugurowano właśnie nowy - piąty - sezon artystyczny. Wśród zapowiadanych wydarzeń jest jesienna premiera 'Dziadów - części II'. O tej i innych propozycjach w rozmowie z Maciejem Michałkowskim.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Głównym tematem programu 40 lat NFM Orkiestry Leopoldinum. W kwietniu 1979 roku wrocławscy kameraliści zagrali pierwszy koncert i żaden z naszych dzisiejszych gości nie może tamtych chwil pamiętać. Dorota Pindur, Marcin Misiak, Tymoteusz Rapak tworzą tę najnowszą historię jednej z najznakomitszych orkiestr nie tylko Wrocławia. Zdobyte dwa razy z rzędu Fryderyki są tego najlepszym dowodem. Wspominamy, ale i wybieramy się w przyszłość. A w sobotę 28 września jubileuszowy koncert z IX Beethovena.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama