Znamy zwycięzców gali Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

, BT | Utworzono: 2019-09-25 19:45 | Zmodyfikowano: 2019-09-25 19:47
A|A|A

fot. Facebook Dolnośląska Organizacja Turystyczna

W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska zdobywcami nagrody głównej zostali: Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek Czocha oraz Twierdza Srebrna Góra.Certyfikat specjalny, czyli nagrodę dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku, przyznano: Singletrack Glacensis - najdłuższej sieci górskich tras rowerowych w Europie, umiejscowionej na terenie 7 gmin w Kotlinie Kłodzkiej. 

Marek Ciechanowski z zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej nie ma wątpliwości, że nasz region jest wyjątkowy.

Złoty Certyfikat dostało Podziemne Miasto Osówka. To jeden z tajemniczych obiektów wojskowych w Górach Sowich, jakie powstały w ramach realizowanego przez III Rzeszę projektu Riese. Dolnośląska Organizacja Turystyczna na zakończenie letniego sezonu nagrodziła obiekt Złotym Certyfikatem. Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej tłumaczy co musi mieć dana atrakcja, aby otrzymać takie wyróżnienie.

Zadowolony z wyróżnienia jest Zdzisław Łazanowski, prezes spółki Podziemne Miasto Osówka. Tłumaczy dlaczego rejony Gór Sowich i Wałbrzycha są tak atrakcyjne.

W tym roku w Osówce otworzono multimedialną trasę pod ziemią. I tak na przykład różne historie opowiadają znane osoby, które pojawią się w postaci hologramów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama