Jelenia Góra: Kandydaci Koalicji Obywatelskiej chcą większych nakładów na służbę zdrowia

Gabriela Stefanowicz, GN | Utworzono: 2019-09-26 11:27 | Zmodyfikowano: 2019-09-26 11:27
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

Służba zdrowia jest na krawędzi. Tak źle jeszcze nie było - grzmieli na konferencji prasowej Zofia Czernow, kandydatka do sejmu i Jerzy Pokój, kandydat do senatu z Koalicji Obywatelskiej. - Priorytetem ma być leczenie chorób nowotworowych - mówi posłanka Zofia Czernow:

Jerzy Pokój wskazał też na konieczność poprawy dzietności w kraju i wspierania metody in vitro:

Dostępne mają być także dla dzieci darmowe szczepionki bez względu na status materialny rodziny. Planowane jest także zwiększenie płac dla lekarzy i pielęgniarek.

Koalicja Obywatelska przekonuje, że możliwe jest skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów do 21 dni i oczekiwaniu na SOR do 1 godziny. Ponadto na służbę zdrowia przeznaczane ma być rocznie 6%, a nie jak do tej pory 4,7% PKB.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~NieDlaPis
2019-09-27 07:35:13
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -307
Ale się hejtersja brać uaktywniła!!! Tak fajnie anonimowo wyzywać od złodziei! A ostatnie cztery lata to tak wielki skok cywilizacyjny, zwłaszcza w służbie zdrowia, że aż strach chorować!
~janusz
2019-09-27 07:23:39
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 305
Jerzy Pokój wieloletni samorządowiec radny wojewódzki chyba poseł. Co Pan zrobił dla naszego rejonu przez tyle lat. Drogi do wrocławia ekspresowej nie ma do dziś
~Kris
2019-09-27 01:15:32
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 310
Daj wam boże zebyście sobie odpoczeli od rządzenia jak najdłużej i zeby wam słupki leciały do poziomu sld należy wam sie ciezko na to zapracowaliście
~Kris
2019-09-27 01:11:59
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 306
Gdzie nie pujdą to ich od złodziej wyzywają co za niewdzieczny lud a taka zielona wyspa była szpitale sprywatyzować górnictwo zlikwidować armie rozbroić majątek wyprzedać i zwiać zagranice jak strajkują to strzelać z kulek jak zle piszą to wtargnać siła do redakcji i zabrac jak mieszkanie potrzebne to pelno ludzi chetnych na bruk wkoncu mamy swoich sedziów co na telefon wszystko załatwią ciemnemu ludowi wmawiac ze piniędzy nima i nie będzie taka zamiast ciał ofiar w workach pety i smieci bo poco pilnować jak to nie nasza rodzina lepiej sie z nich pośmiaĆ w internecie taka piekna demokracja w polsce była a ludzie to odrzucili no i trzeba było powołac nową demokracje obrony komitet obywateli rp co by ludzi przekonali ze to oni uratują polskie
~Kris
2019-09-27 00:54:24
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 308
Po partia oszustów
~Kris
2019-09-27 00:53:10
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 306
Acha jak platforma coś wymysli to napewni niespełni jak sie za coś weźnie to napewno spartaczy
~PRACOWNIK
2019-09-26 21:13:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pytanie jest takie- CO Z PRACOWNIKAMI PIONU TECHNICZNEGO SEKCJI UTRZYMANIA RUCHU?WIĘKSZOŚĆ KADRY PIELĘGNIARKI, LEKARZE ,NIE MAJĄ POJĘCIA ŻE PRACUJĄ TAM JESZCZE LUDZIE KTÓRZY PRZEZ CAŁY ROK NA OKRĄGŁO DBAJĄ ABY WSZYSTKO BYŁO W POŻĄDKU
~Tomasz
2019-09-26 19:58:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 303
ICH CZAS JUŻ MINOŁ CZY ONI TEGO NIE ROZUMIEJĄ ŻE ICH OBECNOŚĆ ODSTRASZA A NAJGORSZE JEST TO ŻE LUDZIE NA NICH NIE ZA GŁOSUJĄ, ODPOWIEDŹ JUŻ ZNACIE
~anka
2019-09-26 18:18:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 309
jak wygrają to pokażą jak się rzadzi?????????? przecież mieli szansę
~Stan
2019-09-26 14:20:06
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 306
Byli już 8 lat. I CO Zrobili? Jedynie rozkradli to co było a teraz chcą naprawiać? Za pozno
~ada
2019-09-26 12:14:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 311
Pan Pokój i Pani Czernow powinni klaskać jak rozmawiają z obywatelami. Mam wtedy pewność, że nie okradną mi kieszeni.
~Ooo
2019-09-26 11:42:01
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 308
Błazny