W pięciu wrocławskich szkołach stanęły punkty, z których można pić kranówkę

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-09-27 12:51 | Zmodyfikowano: 2019-09-27 12:52
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Górnickiego od dziś mają na korytarzu specjalne miejsce, z którego mogą się napić wody. Uczniów nie trzeba było długo przekonywać - zaraz po otwarciu punktu ustawiła się długa kolejka chętnych:

- W przyszłym roku wodne zdroje mają być zamontowane w kolejnych 10. szkołach - zapowiada wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada:

Koszt jednej instalacji to koło 10 tysięcy złotych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~jprtld polska
2019-09-28 11:28:05
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
czym sie rozni kranowka z kranu w kiblu od kranowki z tego pudelka za 10k ? hej poloczki?
~Ateraz
2019-09-28 08:11:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ludzie ale wami można manipulować! Już zaczęliście się bić o magiczne urządzenia za 10 000 zł, jakby nie dało się pić kranówki z kranu.... A teraz dajecie sobie wmówić, że picie kranówki jest zdrowe.
~Kazimierz57
2019-09-28 06:14:29
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
Każdorazowo, gdy tylko jestem we Wrocławiu, mam w zapasie swoją wodę "kranówkę" z mojego miasta...Nie, nie, nie z Wrocławia. Kontrole jakości wody "kranówki", u mnie, potwierdzają wielokrotnie w ciągu roku, że woda jest naprawdę bardzo dobra. Stan jakościowy wody określa się jako lepszy niż wody mineralne z mega-sprzedaży(Biedronka-Lidl....itd).
~NigdyWięcejMaratonuWeWroc
2019-09-27 21:44:56
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Koszt jednej instalacji to koło 10 tysięcy złotych. To pryszcz w stosunku do tego co $utryk marnuje na stadion, kopaczy, inne bzdety ...
~Sutryk ma kota
2019-09-27 21:27:03
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 3
A inne dzieci to co? Psy? Takie ujęcia powinny być w każdej szkole czy urzędzie.
~Jan P.
2019-09-27 20:07:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale po grzyba pić kranówkę, skoro nie dostarcza żadnych składników mineralnych - a tych potrzebuje organizm. Pijmy wodę mineralną, woda zdemineralizowana może być nawet niebezpieczna dla zdrowia, np. w przypadku odwodnienia u sportowców. Nie dajmy się zwariować. To że można pić kranówkę, bo nie jest toksyczna, nie znaczy, że warto. Kranówki używajmy do parzenia kawy czy herbaty ale pijmy wodę mineralną. Na Dolnym Śląsku jest masa ujęć wody mineralnej - kupujmy, wspierajmy, zwłaszcza, że często pochodzi z obszarów biednych, jak Kotlina Kłodzka. Na pewno zaś nie pijmy napojów gazowanych, słodzonych i firmowanych przez międzynarodowe koncerny.
~obserwator
2019-09-27 17:41:32
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ładne zdjęcia :-)
~Marek Kramarz
2019-09-27 15:43:47
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo i proszę o rozpowszechnienie akcji. Niechaj te nasze dzieci piją zdrową wodę i jak najmniej tych niezdrowych slodkich napojów.