Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Poznańskiej z Długą

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-09-30 12:34
A|A|A

fot. mat. prasowe

Zamknięcie skrzyżowania jest związane z przebudową sieci ogólnospławnej. To bardzo skomplikowane prace prowadzone na głębokości około 5 metrów pod ziemią. Wykonane zostanie w okolicy także 16 wpustów deszczowych wraz z przyłączeniem do sieci. Wykonawca wybuduje nowy wodociąg, przebudowane zostaną sieci energetyczne średniego, jak i niskiego napięcia, a także sieć gazowa. Obniżona zostanie niweleta jezdni przy skrzyżowaniu, jak i również pod wiaduktem kolejowym, pod którym ma w przyszłości przejechać tramwaj.

Na skrzyżowaniu wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników oraz dobudowana ścieżka rowerowa. Prace prowadzone są w ramach pierwszego etapu budowy linii tramwajowej od ul. Jagiełły do Milenijnej wraz z przebudową wiaduktu oraz budową centrum przesiadkowego. To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych we Wrocławiu.

Zmiany w komunikacji

Przy ulicy Długiej na wysokości marketu TESCO powstanie nowy tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej „Długa” dla pasażerów udających się w kierunku Popowic. Dotyczy to linii C, 103, 104, 122, 127, 128 i 245. Również od dnia 5 października 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 103, 104, 122 , 127, 128 i kursów nocnych linii 245. Autobusy linii C i 128 jadące z Popowic w kierunku Ronda Reagana lub Psiego Pola będą kursowały od ulicy Starogroblowej dotychczasowym objazdem przez ulice Gnieźnieńską, Ścinawską, Poznańską i dalej przez ul. Łęczycką do Długiej. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian. Autobusy linii 103, 104, 122, 127 oraz kursy nocnej linii 245 jadące od strony pl. Jana Pawła II w kierunku Popowic zostaną skierowane objazdem od przystanku „Litomska (ZUS)”, który zlokalizowany jest przy ul. Poznańskiej przez ul. Łęczycką do Długiej i dalej swoją trasą przez ul. Starogroblową do Popowickiej. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały dotychczasowym objazdem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama