Lekkoatletyczne MŚ: Linkiewicz w półfinale, Fajdek w finale

BT, PAP | Utworzono: 2019-10-01 17:56
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Zawodniczka AZS AWF Wrocław Joanna Linkiewicz awansowała do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki. Polka zajęła trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując czas 55,97.

Do półfinałów kwalifikowały się po cztery najlepsze zawodniczki z pięciu biegów oraz cztery następne z najlepszymi czasami.

Linkiewicz wystąpiła w trzecim biegu. Przed wyjściem na ostatnią prostą plasowała się na piątym miejscu, ale dzięki skutecznej końcówce zdołała awansować na czwarte, dające pewny awans. Później zdyskwalifikowana została finiszująca przed nią wicemistrzyni olimpijska Dunka Sara Slott Petersen i Polka przesunęła się o jedną lokatę.

Najlepsza w tym biegu okazała się rekordzistka świata - Amerykanka Dalilah Muhammad, która osiągnęła  czas 54,87. Jej rekord wynosi 52,20.

Pochodzący z dolnośląskiego Żarowa, Paweł Fajdek - najlepszy w trzech poprzednich mistrzostwach świata - już pierwszym rzutem eliminacyjnym na odległość 79,24 m zapewnił sobie awans do finału rywalizacji młociarzy. Wcześniej uczynił to Wojciech Nowicki.

Nowicki, ubiegłoroczny mistrz Europy, uzyskał 77,89 i był to najlepszy wynik w grupie A. Fajdek osiągnął niespełna półtora metra więcej i również wyraźnie prowadzi w grupie B. By mieć pewność awansu, trzeba było rzucić 76,5 m.

Polacy są głównymi faworytami konkursu i powinni między sobą walczyć o złoto. Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek był w stanie nawiązać z nimi walkę, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że należy do nich 12 najlepszych tegorocznych wyników w świecie.

Finał rzutu młotem mężczyzn zaplanowano na środę.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama