Wrocław: Radni PIS-u apelują do prezydenta o zlikwidowanie buspasa na Grabiszyńskiej

Malwina Gadawa, km | Utworzono: 2019-10-02 15:55 | Zmodyfikowano: 2019-10-02 16:28
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Przypomnijmy, że takie busapasy powstały ostatnio na Podwalu, na ul. Grabiszyńskiej oraz na Krakowskiej. Michał Kurczewski, przewodniczący klubu PiS uważa, że tworzenie buspasów powinno się odbywać w inny sposób:

Przemysław Gałecki z wrocławskiego magistratu odpowiadając radnym PiS przypomina o nowej inwestycji:

Radni PIS-u najwięcej uwaga mają do buspasa na ul. Grabiszyńskiej i apelują do prezydenta Jacka Sutryka, aby ten zlikwidował go.

Radny Robert Pieńkowski przekonuje, że tworzenie buspasów przez ich malowanie na jezdni i tym samem zabieranie przestrzeni kierowcom nie jest dobrym rozwiązaniem:

Przemysław Gałecki z wrocławskiego magistratu opowiada, że buspasy wytyczone w wakacje na ul. Krakowskiej, Grabiszyńskiej i Podwalu sprawdzają się:

We Wrocławiu jest ponad 96% wydzielonych torowisk i blisko 30 km wydzielonych pasów dla autobusów. Miasto planuje teraz utworzenie buspasa na ul. Krzywoustego, nie odbędzie się to jednak kosztem kierowców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piotr
2019-10-04 08:37:43
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dzisiaj ukazała się ciekawy artykuł Gazety Wrocławskiej ukazujący prawdę o wrocławskiej komunikacji i działaniach Ratusza
~Bzdury
2019-10-03 18:35:51
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -1
A to już wiem czemu na placu społecznym, moście pokoju i m. grunwaldzkim są korki, czyli po kilka kilometrów w każdą stronę. Przez wakacje wprowadzono buspas na Krakowskiej no brawo teraz nawet jak się przebrnie przez traugutta to krakowska stoi no i problem rozwiązany Drogi prezydencie BRAWO ! Tak się likwiduje Pana zdaniem korki w mieście ???
~Układ wrocławski
2019-10-03 12:19:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
To nie tylko konszachty biznesowo-urzędnicze. To również stan umysłu ludzi, którzy dorwali się do władzy i zatrudniają specjalistów od dzwonków gazowych, bo innych w rodzinie nie mieli. Gdyby to były Chiny, to odpowiedzialni za ten wrocławski cyrk dostaliby 15 lat w obozie karnym. A tak mamy 4 lata karmienia urzędniczych sutrykatek i tęczowe parady weekendowe.
~ivo
2019-10-03 09:57:03
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten buspas to porażka, generuje tylko korki i smog, a tramwaj zyskał może 2 minuty. Współczuje mieszkańcom Grabiszyńskiej i rowerzystom, którzy muszą codziennie nawdychać się "świeżego powietrza".... Sam jeżdżę tramwajem, w którym jest czasem tylko kilkanaście osób, a setki osób stoi w autach w korku i smrodzi... No i jeszcze pytanie...Dlaczego taksówki mogą jeździć buspasem? To transport zbiorowy? Czy Wrocław dla bogatych? Czasami w taksówce jadą buspasem 2 osoby, a obok auto z pięciom osobami stoi w korku. Gdzie tu logika?
~Marek Kramarz
2019-10-03 07:02:10
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Cieszę się, że wzdłuż J.Piłsudskiego zbudowano pas dla rowerów / to moja parafia /. Teraz blkachosmrody jadą tylko jednym pasem. Niechaj hołota w tych blachosmrodach uczy się , że śzybciej jeździ się MPK i rowerkiem. A blachosmodziarze zazwyczaj wolą wozić dupę pojedynczo - niech płacą - te nuwerusze za dychę.
~Bdhdh
2019-10-03 06:46:28
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dobrze, że złożyli wniosek o likwidację buspasa, teraz niech złożą wniosek o likwidację POPiSu, by żyło się lżej, wszystkim!
~Marek Kramarz
2019-10-03 06:40:46
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Te pislamowce liczą na głosy blachosmrodów. Niech zsczezną w ogniu i w mękach. Pasbusy są dobrym rozwiązaniem, A blachosmrody niech stoją w korkach.
~Agent
2019-10-03 05:47:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zamiast w wyborach wywalić ten układ z magistratu to wybraliście słupa Dutkiewicza. A niestety po max 8 latach trzeba każdy urząd wysprzątać, przewietrzając nawet stanowiska szeregowe. Nic tak nie demoralizuje, jak poczucie bezkarności. Macie efekty - zmiany wprowadzane na pałę, powiększające korki, metodą kija, bez marchewki. Zamiast zacząć od poprawy jakości komunikacji miejskiej, to utrudnia się na maksa życie kierowcom. Wprowadźcie bezpłatne przejazdy a rozluźni się na ulicach. A skandalem jest wpuszczenie na ulice chińskich elektrośmieci zwanych hulajnogami - nikt nie przesiadł się z samochodu na hulajnogę, to chyba oczywiste. Nie rozwiązały one żadnego problemu a stworzyły kolejne... Samochód elektryczny to też żadne rozwiązanie - jest ich za mało, żeby coś zmieniły. Zajmują dokładnie tyle samo miejsca co te złe, spalinowe. Elektryczne to trzeba było kupić autobusy a nie kolejnych 50 śmierdzących diesli.
~tralala
2019-10-02 23:11:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
tralala
~Sutryk ma kota
2019-10-02 23:07:05
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
A ten buspas był z kimś konsultowany? Myślę o mieszkańcach w mieście prawa. Konsultacji wymaga prawo polskie. Rzeczywistych, a nie tylko pozorowanych.
~Grzegorz
2019-10-02 22:30:03
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jak chcą zapunktować przed wyborami, niech trochę bardziej się wysilą. Propozycja drobnej zmiany w ruchu to raczej mało efektowny ruch. Zwłaszcza że trudno nazwać to pomysłem autorskim.
~filip
2019-10-02 21:52:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Ten pis to chyba zawsze taki żenujący i niemądry
~Wrocław - stolica Śląska
2019-10-02 18:59:18
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Buspasy sprawdzają się w jednych miejscach, a w innych nie. Czy to takie dziwne? Tylko ktoś mało inteligentny tego nie wie, że trzeba próbować...
~Grzegorz
2019-10-02 18:58:49
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 2
Skrajny męski szowinizm. To jest ta uwaga, nie ten uwag! A tak poważniej, Redakcjo, trochę uwagi może? Co? Artykuł o kradzieży hulajnogi z pobiciem te też katastrofa.
~janusz
2019-10-02 18:07:13
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Pan Gałecki kiedyś dziennikarz PRW teraz funkcjonariusz magistratu mówi nam jak mamy żyć.