Będzie zachowana proporcja płci przy nadawaniu nazw ulicom we Wrocławiu

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2019-10-17 19:20 | Zmodyfikowano: 2019-10-17 19:20
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Jolanta Niezgodzka przekonuje, że przy nadawaniu nazw, należy dbać o zachowanie proporcji płci wśród nowych patronów.

Nie wszystkim radnym ten pomysł się spodobał. Dlaczego? O tym opowiada Sergiusz Kmiecik z klubu PiS.

Za poprawką Nowoczesnej zagłosowała większość obecnych radnych, co oznacza, że przy nadawaniu nowych nazw ulic radni będą musieli dbać teraz o zachowanie proporcji płci.

W przyjętej uchwale znalazł się także zapis, że zasada dotycząca tego, iż od śmierci postaci mającej zostać patronem ulicy musi minąć pięć lat, nie będzie dotyczyła Honorowych Obywateli Wrocławia. Oznacza to np., że w najbliższym czasie może w stolicy Dolnego Śląska pojawić się ulica Kornela Morawieckiego - opozycjonisty z czasów PRL i założyciela Solidarności Walczącej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dziadek
2019-10-18 05:34:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dajcie listę radnych głosujących za - chętnie się dowiem, komu się nie kłaniać
~tutejszy
2019-10-18 00:11:40
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 6
ktoś te tuzy intelektu wybrał, tylko sąsiedzi?
~nawet zelazko
2019-10-17 23:18:39
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 4
wymyslił facet, nawet tampon skonstruował wam facet...dramat z tymi babami wszystko wiedzą ale tylko teoretycznie
~tyle w temacie rozumu bab
2019-10-17 23:17:10
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
https://youtu.be/HIARfKnX5SA
~KONRAD
2019-10-17 23:15:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gender ante portas Wrocławia.Teraz do końca tej kadencji Rady Miejskiej będzie już tylko gorzej w tym aspekcie.
~baba
2019-10-17 22:40:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
No przecież to jest czysty idiotyzm!
~Baby
2019-10-17 20:32:19
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pokazcie mi jeden ich wynalazek haha
~Agent
2019-10-17 20:27:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Polityczna poprawność - to jest właśnie ta zaraza, która spowodowała, że mieszkańcy Zachodu nie śmią się odezwać - politycy sprowadzają im na głowy imigrantów, islamiści mordują ich na ulicach - ale słowa powiedzieć nie wolno! R A S I Z M! Teraz ta zbrodnicza głupota dotarła i do nas...
~Marsz przez instytucje
2019-10-17 20:10:53
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nic dodać, nic odjąć. Głupota w natarciu i trzeba z nią walczyć - proponuję ulicę im. Komisarek Rewolucyjnych. A Powstańców Śląskich przemianować na Onych Śląskich.