Korona - Zagłębie 3:3. Micanski uratował punkt

| Utworzono: 2009-11-20 20:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie nie ułożyło się dobrze dla Zagłębia. Fatalna postawa obrońców sprawiła, że po 19. minutach Korona prowadziła już 2:0. Najpierw, w 12. minucie Aleksandra Ptaka pokonał Jacek Markiewicz, po bardzo sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Chwilę później defensywę lubinian w dziecinny sposób ograli Ernest Konon do spółki z Cezarym Wilkiem i ten drugi pewnie trafił do siatki.

Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. W 29. minucie świetne dośrodkowanie Costy wykorzystał Micanski, który pięknym technicznym strzałem pokonał Radosława Cierzniaka. Zespół Franciszka Smudy mógł odrobić straty jeszcze przed przerwą, ale sędzia nie zauważył, że wychodzący do piłki Mouhamadou Traore został przewrócony w polu karnym.

W drugiej połowie częściej atakowali lubinianie, ale bramkę strzeliła Korona. Jej autorem w 63. minucie był Paweł Sobolewski, który wszedł na boisko zaledwie 60 sekund wcześniej.

Zagłębie nie zamierzało się jednak poddawać. Zwłaszcza, że kielczanie już kilka razy w tym sezonie stracili pewne wydawałoby się zwycięstwo w ostatnich minutach. Nadzieję na korzystny przywrócił w 75. minucie Costa, wykorzystując zgranie piłki od Traore.

Gdy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wynikiem 2:3 Dariusz Jackiewicz świetnie zagrał do Micanskiego, który minął w polu karnym Cierzniaka i trafił do pustej bramki. Bułgar został tym samym bohaterem spotkania zapewniając Zagłębiu punkt.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 3:3 (2:1)
Markiewicz, 12' , Wilk 19', Sobolewski 63' - Micanski 29', 89', Costa 75'

Korona Kielce: Radosław Cierzniak - Jacek Markiewicz (70. Łukasz Nawotczyński), Piotr Malarczyk, Hernani, Paweł Kal - Dariusz Łatka (62. Paweł Sobolewski), Cezary Wilk, Aleksandar Vukovic, Edson (46. Jacek Kiełb) - Ernest Konon, Edi Andradina.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Bartosz Rymaniak, Michał Stasiak, Łukasz Jasiński (46. Michał Łabędzki), Costa Nhamoinesu - Ilijan Micanski, Martins Ekwueme (66. David Caiado), Mateusz Bartczak, Piotr Świerczewski - Dawid Plizga (87. Dariusz Jackiewicz), Mouhamadou Traore.