Piąte z rzędu! Zagłębie znów górą

| Utworzono: 2009-05-10 10:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Oba zespoły potrzebowały trzech punktów. Zagłębie, żeby umocnić się na drugiej pozycji w tabeli 1. ligi, a Odra żeby uniknąć spadku. W pierwszych minutach na bardziej zdeterminowanych wyglądali gospodarze, którzy już w drugiej minucie mogli objąć prowadzenie. Były piłkarz Zagłębia Filipe trafił jednak w poprzeczkę.

W miarę upływu czasu rosła przewaga lubinian, ale z ich akcji ofensywnych nie wynikało za wiele. Mecz toczył się w bardzo wolnym tempie i do przerwy kibice mogli czuć niedosyt.

W drugiej połowie to się jednak zmieniło. Zagłębie w końcu zaatakowało jak na faworyta przystało. Z rozmachem i z polotem. W 49. minucie Szymon Pawłowski zagrał wprost na głowę Iljana Micanskiego, a bułgarski snajper pewnie umieścił piłkę w siatce, strzelając swojego 22 gola w rozgrywkach.

Zagłębie po zdobyciu bramki cofnęło się na własną połowę i czekało na okazję do kontry. Odra miała dużo problemów z przebiciem się pod pole karne gości, ale bezpiecznie asekurowała tyły, dlatego przez długi okres gry żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji.

Wreszcie w 74. minucie świetną akcję rozpoczął Pawłowski, który przedostał się w pole karne i Odry i odegrał do niepilnowanego Michała Golińskiego, który bez trudu pokonał Jakuba Bellę.

W końcówce spotkania Zagłębie dobiło zrezygnowanego rywala strzelając trzecią bramkę. Do siatki ponownie trafił Goliński.

Lubinianie wygrali w Opolu 3:0 i dzięki potknięciom rywali w walce o awans mają już cztery punkty przewagi w tabeli nad trzecim Zniczem Pruszków.

Odra Opole - KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:0)
Micanski 49', Goliński 74', 87'

Odra Opole: Bella - Kowalczyk, Odrzywolski, Król, Monasterski (65' Steczek), Kalinowski, Jaskólski, Filipe, Rogowski (89' Syldorf), Adamczyk (82' Szwarga), Uchenna.

Zagłębie Lubin: Ptak - Costa, Stasiak (80' Ganowicz), Kocot, Jasiński, Bartczak, Goliński, Jackiewicz (46' Piotrowski), Pawłowski, Kolendowicz (46' Hanzel), Micanski.